۰۲۱۵۵۲۷۹۸۳۴ | ۰۹۱۲۶۱۵۳۱۸۵ | ۰۹۰۲۱۵۶۲۳۷۱ (آموزش) همه روزه ساعت ۹:۰۰ تا ۱۸ | روز های تعطیل با هماهنگی قبلی
۱۰ مدل جدید آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب

۱۰ مدل جدید آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب

۰۲ آذر ۱۳۹۹

در این نوشتار ۱۰ مدل جدید آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب را برای شما معرفی خواهیم نمود . با ما همراه باشید. هر اتاق در خانه شما با […]

در این نوشتار ۱۰ مدل جدید آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب را برای شما معرفی خواهیم نمود . با ما همراه باشید.

هر اتاق در خانه شما با نور از منابع طبیعی مانند نور خورشید تا وسایل مصنوعی مانند لامپ ها و وسایل روشنایی تقویت شده است. آیا هنگام انتخاب آباژورهای مناسب برای فضای اتاق خواب خود، در نظر می گیرید که با چه نوع آباژوری زیبا و عالی به نظر می رسد؟ و سوال دیگر این که چه آباژوری مناسب اتاق خواب شما با دکوراسیون خاص خود است؟

در مقاله ۱۰ مدل جدید آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب قصد داریم از وسایلی مانند آباژور آویز که بالای سقف اتاق شما آویزان است، گرفته تا آباژورهای رو میزی و پایه ای که گاهی میز مطالعه مورد علاقه شما را روشن می کند، نمونه ها و طرح های مدرن و جدید را برای شما فراهم آوریم.

به عبارتی در این مقاله بعد از تعریف مختصری از انواع آباژورها و سایه های آن ها به موضوعاتی از قبیل ۱۰ مدل جدید آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب می پردازیم، سپس ۱۰ نکته در خصوص انتخاب همین آباژورهای مدرن و شیک برای اتاق خواب شما را شرح می دهیم.

در ادامه به مطالب زیر خواهیم پرداخت:

۱۰ مدل جدید آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب

انواع آباژورها:

نکات مهم برای انتخاب آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب:

انواع سایه آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب:

 

۱۰ مدل جدید آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب همراه با عکس:

10 مدل جدید آباژور مدرن و شیک

  1. آباژور دارای بافت به خصوص طبیعی.
  2. آباژور ماهی شیشه ای رنگی.
  3. آباژور مدرن و شیک با مدل تور قلاب بافی ویکتوریایی.
  4. آباژور مدل دسته گل زیبا:

ایده واقعاً جالب دیگر استفاده از گیاهان مصنوعی برای ساخت یک آباژور واقعاً بی نظیر است.

  1. آباژور نمایش تصویرهای سفارشی
  2. آباژور زیبای پارچه ای:

یکی از ساده ترین راه ها برای به دست آوردن طراحی منحصر به فرد لامپ، سفارشی سازی آباژور موجود با استفاده از پارچه است. الگویی یا رنگی را انتخاب کنید که به بهترین وجه سبکی را که می خواهید روی لامپ نقش ببندید، ثبت کند.

  1. مدل جدید و شیک آباژور Ombre Ruffled
  2. مدل آباژور کروی Orbit Paper
  3. آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب
  4. آباژور های مدرن جدید با طرح های فانتزی و مدرن.

پیشنهاد می کنیم از پست ۱۰ مدل نورپردازی اتاق خواب شیک و مدرن (۲۰۲۰) دیدن کنید.

انواع آباژورها:

انواع آباژور

به طور کلی سه نوع آباژور وجود دارد: مدل عنکبوت، کلیپ و Uno

عنکبوت: این نوع از آباژورها، دارای سه شاخه است که در مرکز سایه قرار می گیرند. این نقطه مرکزی جایی است که اتصالات به بالای آن متصل می شود، سیم کشی فلزی U شکل که از لامپ واقعی محافظت می کند.

Clip-On: این اتصالات مانند گیره مستقیماً روی لامپ می رود. از آنجا که اتصالات مستقیماً با لامپ در تماس هستند، استفاده از این سایه های آباژور کم ولتاژ بسیار مناسب است.

UNO: در حالی که دو نوع اتصالات UNO وجود دارد، نوع رایج آن مستقیماً در بالای سوکت لامپ داخل آباژور قرار دارد. نسخه جایگزین دارای یک حلقه مرکزی به سمت بالای سایه است که در آن لامپ از پایین آن رد می شود. اینها معمولاً در آباژورهای قدیمی یافت می شوند.

نکات مهم برای انتخاب آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب:

آباژور مدرن و شیک

در اینجا نکاتی مهم و خلاصه وار را برای انتخاب آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب آورده شده است که با دانستن این نکات می توانید بهترین و مدرن ترین آباروژ را برای اتاق خواب خود انتخاب نمایید. به نکات زیر توجه کنید:

یک آباژور انتخاب کنید که از رنگ اتاق شما تبعیت کند.

به عبارتی آباروژی برای اتاق خواب شما مناسب است که با وسایل و دکوراسیون داخل اتاق شما همخوانی و هماهنگی خاصی داشته باشد. هنگام انتخاب رنگ آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب در هر فضایی که نیاز به روشنایی دارد، این نکات باید به طور کلی بررسی شود. این که آیا می خواهید آباژورهای شما در کانون اتاق خواب باشند، یا خیر. یکی از دلایل در دید بودن یا هماهنگی کامل آباژور با اتاق خواب شما رنگ آن است.

به عبارت دیگر برای در دید بودن آن رنگ های خیره کننده ای را باید انتخاب کنید که در میان سایر دکوراسیون های اتاق خواب شما برجسته باشد. برای یک رویکرد ظریف تر و هماهنگ تر برای اتاق خواب خود، می توانید از رنگ های خنثی در آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب خود استفاده کنید.

یک آباژور انتخاب کنید که ترکیب مناسبی برای پایه آن باشد.

این عنوان به این معنی است که اگر شما به دنبال آباژور پایه ای برای اتاق خواب خود هستید، بایستی همزمان به پایه و خود آباژور نگاه کنید. بسته به اینکه سایه ای بلند و باریک دارد، یا سایه ای پهن دارد، به شما کمک می کند سایه مناسب را انتخاب کنید. سایه آباژور باید آنقدر کم باشد که محیط کمی را بپوشاند، اما نه خیلی کم که برای کارکردن باید لازم باشد که از یک وسیله ی نورانی دیگر استفاده کنیم.

مخاطب گرامی شما در حال خواندن پست ۱۰ مدل جدید آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب هستید.

تصمیم بگیرید که چگونه آباژور در فضای داخلی اتاق خواب شما جای می گیرد.

قبل از اینکه بیش از حد در مورد ظاهر آباژور متمرکز شوید، فراموش نکنید که به فضای داخل اتاق خواب خود نیز باید فکر کنید. در این صورت اگر آباژور قرار است، روی میز کنار تخت قرار گیرد، باید میز و ابعاد آن را نیز در نظر داشته باشید.

در این صورت اگر میز کنار تخت کوچک باشد، یا فضای زیادی برای قرار دادن آباژور روی آن وجود نداشته باشد، می توان گفت که شما حتما به یک آباژور رومیزی کوچکتری نیاز خواهید داشت، همچنین می توانید به راحتی در اطراف تخت رفت و آمد کنید و البته بدون هیج ترسی از بابت افتادن آباژور این را کار انجام می دهید.

تعیین کنید که آباژور شما برای محیط اتاق خواب، عملکرد مناسبی داشته باشد.

به این معنی است که هر آباژوری که در هر اتاق از خانه خود می گذارید لازم نیست، فقط برای کار روشنایی باشد. اگرچه بدیهی است که برای آباژورهای شما پخش نور و ایجاد یک محیط روشن و همچنین برای ایجاد یک فضای آرامش بخش بسیار خوب است، اما رنگ سایه آباژور شما نیز می تواند تفاوتی در این عملکرد ایجاد کند.

به عبارت دیگر در صورت استفاده از دکور کاملا سفید در اتاق خواب خود، اگر از آباژور با رنگ های روشن به خصوص سفید، حداکثر نور را به محیط اتاق خواب شما می دهد. استفاده از سایه های روشن را برای انتشار نور بیشتر در اتاق خواب در نظر بگیرید و از سایه های تیره تر برای ایجاد هماهنگی با اتاق خواب و محیط آن استفاده کنید.

می توانید یک آباژور آویز انتخاب کنید که فضای اتاق را زیباتر کند.

آباژورهای آویز در طول سالها در طراحی داخلی بسیار پیشرفت کرده اند. آباژورهای مدرن و شیک برای اتاق خواب، با رنگ های پویا و آباژورهایی با نمای گسترده که یادآور دهه ۶۰ و ۷۰ است، در طراحی بسیار زیاد استفاده می شود. این عناصر را در آباژور آویز اتاق خواب خود بیاورید.

آباژورها را به اتاق های غیر متعارف خانه خود بیاورید

هنگامی که به دنبال آباژور مناسب هستید، به یاد داشته باشید که چراغ ها می توانند در حمام، زیرزمین یا اتاق شما قرار بگیرند تا محیط زیبا و روشنی را ایجاد کنند و جلوه ی خاصی به اتاق خواب شما ببخشند که قبلا وجود نداشته است.

در بسیاری از خانه های مدرن، طراحان از آباژورهای آویز برای ایجاد یک نقطه کانونی مستقل استفاده می کنند. اگر در اتاق خواب خود دارای میز تحریر و یا هر وسیله ای شبیه به آن هستید، می توانید از این آباژور مدرن و شیک استفاده کنید و آن را در نقطه ی کانونی وسیله و میز خود قرار دهید. آباژور مناسب می تواند در فضاهای نامتعارف تفاوت ایجاد کند.

آباژورهای خود را طوری طراحی کنید تا با اتاق خواب شما هماهنگ و تنظیم شود.

هنگام در نظر گرفتن آباژور مناسب، به اتاق خود نیز مراجعه کنید تا مشخص شود، آیا می خواهید روشنی خاصی در یک قسمت از اتاق خود ارائه دهید، یا ترجیح می دهید که آباژورهای شما با دکوراسیون اطراف ترکیب شوند. تعریف و تمجید از رنگ ها و پارچه های مورد استفاده در وسایل و دکوراسیون شما از جمله رو تختی و غیره می تواند الهام بخش آباژورهایی باشد که همان پارچه های رو تختی یا پرده ها و دیگر دکوراسیون اتاق خواب شما، کاغذ دیواری اتاق، فرش های مورد استفاده در اتاق و حتی با پارچه ی بالش تخت شما را دارا هستند.

ابتدا ایمنی هنگام انتخاب آباژور مناسب بسیار مهم است.

بعد از انتخاب آباژور مورد علاقه خود، از فاصله مناسب آن از لامپ اطمینان حاصل کنید، زیرا همه لامپ ها گرما تولید می کنند. دستگاهی وجود دارد که می تواند اندازه ی روشنایی این آباژورها را تنظیم کند. به این صورت که بازوهای فلزی در آّباژورها وجود دارد که از لامپ امتداد می یابد تا آباژور را نگه دارد.

روش دیگر برای تنظیم فاصله استفاده از انواع اتصالات اندازه ای است که بالای لامپ قرار دارند تا اطمینان حاصل شود که آباژور برای ایمنی به اندازه کافی فاصله های مناسب را رعایت کرده است، یا خیر و از سوختن آباژور شما جلوگیری می کند.

امیدواریم تا اینجا از خواندن پست ۱۰ مدل جدید آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

انتخاب شکل مناسب آباژور برای لامپ خود

انتخاب شکل مناسب آباژور

اگر می خواهید آباژور فعلی خود را با آباژور مدرن و شیک دیگری جایگزین کنید، نکات مختلف موجود را در نظر بگیرید. این کار به تنظیم سبک طراحی در اتاق شما کمک می کند. بسیاری از تولیدکنندگان لامپ می توانند با انتخاب پایه و سایه ی مناسب آباژور ها به شما در انتخاب درست آباژور کمک کنند، همچنین آنها پیشنهاد می دهند که چه شکلی مناسب اتاق خواب و دکوراسیون اتاق شما است.

آباژورهای خود را برای ظاهری سفارشی درست کنید

در دنیای مدرن و جدید مشترک ما، توانایی ساختن پروژه های مختلف برای سلیقه خودتان و براساس دکور و ایده ی چینش اتاق خواب شما بسیار راحت و مناسب فراهم است، همچنین خود شما نیز می توانید برای کسب ایده های خلاقانه بیشتر به سایت های مختلف برای آباژورهای سفارشی مراجعه کنید و نگاه کنید که دوست دارید، چه آباژوری را برای اتاق خواب خود انتخاب کنید. حتی می توانید با خرید وسایل مختلف آباژور مدرن و شیک خودتان را درست کنید.

شما در حال خواندن پست ۱۰ مدل جدید آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب هستید.

انواع سایه آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب:

انواع سایه آباژور

در این قسمت ما به شما کمک می کنیم، سایه لامپ مناسب فضای اتاق خود را پیدا کنید.

Empire یا سلطنتی:

سایه سلطنتی ظاهر استاندارد سایه لامپ است. نور از لبه ی وسیع این شکل مخروطی کلاسیک به سمت پایین پخش می شود.

مدل Bell یا زنگ:

این مخروط ظریف به شکل دامن دارای لبه وسیعی در پایین کناره های خمیده خود دارد. این سایه به طور معمول برای دکوراسیون سنتی و کلاسیک استفاده می شود.

مدل طبل:

سایه طبل دارای یک شکل استوانه ای شکل است که دارای اضلاع بلند و لبه های گسترده ای با اندازه مساوی است و به شما اجازه می دهد، نور به طور مساوی به سمت بالا و پایین جریان یابد.

مدل Fresh یا تازگی:

سایه های لامپ Fresh در اشکال، اندازه ها و طرح های منحصر به فرد وجود دارد. آنها طبیعتی غیر عادی دارند و مطمئنا توجه همه را در اتاق به خود جلب می کنند.

مدل مستطیل و مربع:

هر دو این سایه ها در فضاهای اتاق خواب مدرن، محبوب هستند. سایه های مستطیلی دارای دو طرف بلندتر از بقیه هستند، در حالی که تمام اضلاع یک سایه مربع یکسان هستند.

مدل کاسه:

مانند مدل سلطنتی، سایه های کاسه ای شکل شبیه یک حوض گسترده با نور توزیع شده به سمت پایین است.

مخلوط کردن و تطبیق پایه چراغ های خود با سایه های مختلف به شما امکان می دهد، یک طراحی شخصی برای فضای اتاق خواب خود ایجاد کنید. سایه لامپ جدید ممکن است، سلاح مخفی شما باشد.

در حالی که آنها یک هدف کاربردی از منبع نور را فراهم می کنند، آنها، همچنین می توانند فضای اتاق خواب شما را شخصی کنند. می توان آنها را به تمجید از دکوراسیون جدید، تغییر در فصول یا تغییر دکور اتاق استفاده کرد. اگرچه اکثر آنها دارای یک سایه هستند، اما انواع مختلفی از سایه های لامپ وجود دارد که می توانید استفاده کنید.

هنگام انتخاب سایه لامپ، توصیه می کنیم، سایه ای را انتخاب کنید که از شکل پایه لامپ شما تقلید کند. آن را با سایه زنگ یا سایه امپراطوری، سنتی نگه دارید، یا با گزینه ای مدرن تر مانند بیضی یا مستطیل شکل، آن را تغییر دهید.

یک سایه لامپ با یک رنگ باز یا یک الگوی خارج از مرکز برای ایجاد یک نقطه کانونی قوی در هر اتاق خواب خود انتخاب کنید.

توضیحات ما در خصوص ۱۰ مدل جدید آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب به پایان رسید. امید است به خوبی با ۱۰ مدل جدید آباژور مدرن و شیک برای اتاق خواب آشنا شده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *