۰۲۱۵۵۲۷۹۸۳۴ | ۰۹۱۲۶۱۵۳۱۸۵ | ۰۹۰۲۱۵۶۲۳۷۱ (آموزش) همه روزه ساعت ۹:۰۰ تا ۱۸ | روز های تعطیل با هماهنگی قبلی
۱۰ طرح کمد دیواری اتاق خواب

۱۰ طرح کمد دیواری اتاق خواب

۱۱ آذر ۱۳۹۹

در این مطلب قصد داریم مفصلا درباره ۱۰ طرح کمد دیواری اتاق خواب با شما صحبت کنیم، همچنین درباره نکاتی مهم در انتخاب نوع کمد دیواری با شما صحبت خواهیم […]

در این مطلب قصد داریم مفصلا درباره ۱۰ طرح کمد دیواری اتاق خواب با شما صحبت کنیم، همچنین درباره نکاتی مهم در انتخاب نوع کمد دیواری با شما صحبت خواهیم کرد. در ادامه مقاله۱۰ طرح کمد دیواری اتاق خواب حتما با ما همراه باشید.

آنچه در این مطلب خواهید خواند:

  • نکات مهم در انتخاب کمد دیواری چیست؟
  • رنگ های مناسب برای کمد دیواری کدام هستند؟
  • انواع کمد دیواری کدام است؟
  • جمع بندی مطلب

 

نکات مهم در انتخاب کمد دیواری چیست؟

طرح کمد دیواری اتاق خواب

استفاده از آینه در کمدهای دیواری:

اگر شما برای استفاده از فضای کوچک به دنبال تهیه کمد دیواری هستید، باید این را بدانید که کمد دیواری هایی که دارای آینه هستند، گزینه بسیار مناسبی برای شما خواهند بود، زیرا با استفاده از این نوع کمدها و بهره گیری از خطای دید انسانی میتوانید محیط را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهید. به همین دلیل است که استفاده از آینه بر روی درب های کمد دیواری همواره توصیه میشود. پیشنهاد میشود برای کمدهای وسطی از درب های آینه دار استفاده کنید تا تاثیرات شگفت انگیز آنان را بر روی محیط ببینید.

کمدهای چند منظوره:

آیا کمد دیواری های چند منظوره را دیده اید؟ استفاده از این نوع کمدها بسیار مناسب کسانی است که دارای فضایی بسیار کم هستند. کمد دیواری ها معمولا از زمین تا سقف امتداد دارند.

میتوانید بخشی از این فضا را به کارهایی دیگر اختصاص دهید. مثلا باقی فضا را صرف استفاده میز کار کنید. این کار به بهینه سازی فضای اتاق شما کمک بسیاری خواهد کرد، همچنین دکوراسیونی منحصر به فرد و زیبا را به اتاق شما خواهد داد.

با استفاده از این کمدها دیگر اتاقی به هم ریخته و آشفته نخواهید داشت، همچنین میز کار شما در جایی درست واقع شده است. این یکی از برترین و زیباترین مدل های کمدهای دیواری است که مناسب برای اتاق کودکان و فضاهای بسیار کوچک است. در این مدل نیز شما میتوانید طراحی بسیار زیبایی را برای منزل و اتاق های خانه خود در نظر بگیرید و جلوه ای تازه به آنان بدهید.

کمد هایی با درهای کشویی:

یکی دیگر از گزینه‌ هایی که می‌توان برای کمدهای دیواری از آن‌ها استفاده کرد. کمد با طرح با درهای کشویی است، برای خانه‌ هایی که فضای کوچکی دارند، اما می‌خواهند ظاهری مدرن داشته باشند.

استفاده از درهای کشویی بسیار مناسب است، این درها نیاز به فضای خاصی ندارند و می‌توان آن‌ها را نیز از بیرون تهیه کرد، همچنین باعث می‌شوند تا فضایی منحصر به‌ فرد و بسیار خاص به خانه انتقال یابد و نظم خاصی را در وسایل خانه با خود به‌ همراه خواهند داشت.

درب های کشویی متقاضیان بسیار زیادی دارد، به طوری که افراد نیز علاقه دارند، از این کشوها در ساخت بسیاری از لوازم چوبی از جمله تختخواب های خود نیز استفاده کنند. به همین دلیل است که استفاده از این نوع درب ها بسیار مورد استقبال واقع میشود. و همیشه در ساماندهی لوازم منزل جایگاه بسیار ویژه ای داشته و دارد.

کمدهای دیواری اطراف تلویزیون:

این ایده همیشه از دیرباز بوده است و همچنان نیز بر جذابیت آن روز به‌ روز افزوده می شود. استفاده از کمدهای دیواری که دارای دستگیره هستند و می‌توانند اطراف یک تلویزیون را احاطه کنند و نمایی فوق‌ العاده به آن بدهند همیشه دارای جذابیت بودند و همچنین می‌توانند به اتاق و فضای شما نظم داده و ظاهری زیبا را به همراه داشته باشند،

همچنین از این کمد دیواری ها برای دکور کردن تلویزیون نیز استفاده می شود. این نوع از کمد دیواری ها بیشتر جنبه تزیینی داشته و جایگاه مناسبی را برای تلویزیون ها فراهم میکند، همچنین باعث میشود تا محیطی بسیار ویژه به زندگی شما بدهد. این نوع از کمدها که در اتاق خواب ها بسیار مورد استفاده قرار میگیرند میتوانند در پذیرایی و اتاق نشیمن نیز استفاده شوند. برای داشتن این نمای زیبا و جلوه ای دلنشین میتوانید از این کمدها استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم از پست تفاوت سرویس خواب اسپرت و سرویس خواب سلطنتی دیدن کنید.

مجموعه ای کامل:

یکی از پرطرف‌ دارترین انواع کمد دیواری کمد هایی است که دارای فضایی برای همه نوع وسایل باشد. اصطلاحاً به این نوع کمد دیواری ها مجموعه کامل گفته می‌شود که دارای کشو و درهای بلند و قفسه‌ های زیاد برای چیدمان انواع وسایل از جمله لوازم آرایشی و لباس‌ها می باشد، با استفاده از این نوع کمد دیواری ها شما می‌توانید به تمامی وسایل خود نظم داده و آن‌ها را در یک مجموعه کامل ساماندهی کنید.

مجموعه های کامل میتوانند نمایی بسیار زیبا و دلنشین را برای محیط زندگی شما به همراه داشته باشند. جهت استفاده از این کمدهای دیواری لازم است، فضایی نسبتا زیاد را در دیوار به آنها اختصاص دهید تا برای هر کدام از لوازم شما جایگاه مناسب وجود داشته باشد. از الزامات اینگونه کمدها داشتن فضای مناسب و جایگاهی مطمئن و دسترسی آسان برای لوازم به همراه داشته باشد.

رنگ های مناسب برای کمد دیواری کدام هستند؟

رنگ های مناسب برای کمد دیواری

کمد دیواری سفید:

رنگ سفید برای کمد دیواری بسیار پر استفاده است. این رنگ نیز مناسب برای محیط های کوچک است، زیرا میتواند با استفاده از رنگ سفید محیط را بزرگتر نشان دهد، همچنین رنگ سفید این قابلیت را دارد تا با هر رنگ دیگری سازگار شده و به راحتی با محیط یکسو شود.

تاثیرات رنگ سفید را در شادابی و دکوراسیون منزل خود دست کم نگیرید. رنگ سفید را میتوان رنگ جادویی در دکوراسیون داخلی در نظر گرفت، زیرا این رنگ دارای قابلیت های بسیاری است که در بالا تنها به دو مورد آن نیز اشاره شد. رنگ سفید میتواند محیط را پاکیزه و بسیار چشم نواز جلوه دهد.

با استفاده از این رنگ شما خواهید توانست محیطی سرشار از آرامش را برای خود و خانواده فراهم کنید. رنگ سفید در استفاده از لوازم خانگی و دکوراسیون داخلی نماد پاکی و آرامش روح و روان افراد است. انواع رنگ سفید در دکوراسیون داخلی بسیار زیاد است، میتوانید از رنگ سفید براق یا مات، رنگ سفید استخوانی، رنگ های ترکیبی سفید با آبی و یا سفید و سبز استفاده کنید تا تاثیرات هر کدام را چندین برابر کنید. این رنگ ها بسیار مناسب استفاده در کمدهای دیواری میباشند.

با ادامه مطالب ما در خصوص ۱۰ طرح کمد دیواری اتاق خواب همراه باشید.

رنگ مشکی برای کمدهای دیواری:

رنگ مشکی مانند رنگ سفید بسیار مناسب در دکوراسیون داخلی است و میتواند با هر رنگ ست شود، اما تفاوت این رنگ با رنگ سفید در این است که رنگ مشکی محیط را کوچکتر از آنچه که هست نشان خواهد داد، بنابراین اگر شما خواهان کوچکتر نشان دادن محیط منزل و اتاق خواب خود هستید، حتما از رنگ مشکی بهره بگیرید،

زیرا این رنگ در کوچک شدن محیط زندگی شما تاثیرات بسیاری خواهد داشت، البته باید این حقیقت را قبول کرد که استفاده از رنگ مشکی در دکوراسیون داخلی زیاد باب میل افراد نبوده و این روزها متقاضیان بسیار کمی دارد، اما نباید از تاثیرات رنگ مشکی و جذابیت های این رنگ موثر غافل شد.

رنگ مشکی براق میتواند محیطی فوق العاده جذاب را برای شما به ارمغان بیاورد، البته استفاده از این رنگ ها کاملا وابسته به سلیقه افراد است، اما بدون شک یکی از رنگ هایی که متقاضیان بسیاری را به سوی خود جذب میکند رنگ مشکی است. که میتواند محیطی زیبا و منحصر به فرد را برای فرد و خانواده وی به همراه داشته باشد. این رنگ اگر با عناصر تزیینی مورد استفاده قرار گیرد، میتواند محیطی جذاب را به همراه داشته باشد.

کمد دیواری هایی به رنگ چوب:

کمد دیواری هایی به رنگ چوب

رنگ چوب همیشه طرفداران خود را داشته و دارد. میتوانید از رنگ چوب در دکوراسیون داخلی منزل و همچنین استفاده از کمدهای دیواری بهره ببرید. رنگ چوب به دلیل تداعی محیط با طبیعت همیشه حال و هوایی مثبت را به افراد منتقل میکند.

کمدهای دیواری به رنگ چوب نیز از این دسته مستثنی نیستند. شما میتوانید رنگ در کمدهای دیواری را به رنگ چوب گرفته و یا کمدهای دیواری منزل خود را تمام چوبی تهیه کنید. این کار دارای مزیت های بسیاری است.

کمدهای چوبی به دلیل استفاده از چوب در آنها میتواند با باقی لوازم چوبی شما سازگار شده و به راحتی با آنان همخوان شود، همچنین دارای وزن و درب های سبک تر خواهند بود. اگر درب های کمد دیواری به هر دلیلی دچار مشکل شود، به راحتی میتوانید آنان را از جای در آورده و برای تعمیر به مکانی دیگر منتقل کنید.

در ضمن باید این نکته را نیز بیان کرد، استفاده از کمدهای دیواری چوبی در اتاق های نشیمن و یا پذیرایی ها بسیار مناسب خواهد بود و میتواند به راحتی محیطی زیباتر را به شما هدیه دهد.

انواع کمد دیواری کدام است ؟

انواع کمد دیواری

کمد دیواری ریلی:

این نوع از کمد دیواری ها دارای درب های ریلی بوده و به راحتی باز و بسته میشوند. دارای ظاهری جالب و مورد پسند نیز هستند. راحتی باز شدن درب آنها بسیار مخاطب پسند است و بسیاری از افراد ترجیح میدهند از نوع کمدهای دیواری برای اتاق ها و منازل خود استفاده کنند.

کمد دیواری با در لولایی:

این نوع کمد دیواری ها دارای درب های لولایی نیز هستند و از قدیمی ترین نوع کمدهای دیواری که از قدیم تا کنون وجود داشته اند به شمار میروند. بسیاری از کمدهای دیواری که در منازل و یا محیط های کاری مشاهده میکنیم از این دست می باشند. و دارای کاربردهای بسیار زیادی نیز هستند. این نوع از کمدهای دیواری به راحتی باز و بسته می شوند و همچنین قابلیت جداسازی درب ها را نیز دارند.

کمد دیواری با درب آکاردئونی:

این نوع از کمد دیواری ها دارای قابلیت تاشو نیز هستند و به صورت نیمه نیز باز میشوند، همچنین برای ساخت این مدل از کمدهای دیواری از ساز آکاردئون نیز الهام گرفته شده است، البته این نوع از کمدهای دیواری زیاد در منازل و محیط های کاری به چشم نمیخورند. و ظاهرا مورد پسند افرادی خاص قرار خواهند گرفت. بهتر است، برای استفاده از این نوع کمدهای دیواری از طراحان دکوراسیون داخلی ایده بگیرید.

کمد دیواری چوبی:

همانطور که از نامش پیدا است، این نوع از کمدهای دیواری دارای جنسی چوبی هستند و بسیار پر کاربرد نیز می باشند. این مدل از کمدهای دیواری بسیار پر طرفدار بوده و به دلیل استفاده از طرح های طبیعی چوبی بر روی آن استفاده از آنان جلوه ای خاص و جدید به محیط منزل منتقل میکند. استفاده از این مدل کمدهای دیواری سالیان سال است، مورد توجه افراد بوده و همچنان نیز مورد توجه نیز می باشد.

کمد دیواری ام دی اف:

این نوع از کمدهای دیواری که دارای جنسی از ام دی اف هستند، نیز دارای کاربردها و طرفداران بسیار زیادی نیز می باشند. جنسی بسیار مقاوم در برابر ضربات نیز دارند، همچنین مناسب برای استفاده از دیگر لوازم ام دی اف نیز می باشند. ام دی اف ها دارای طرح ها و رنگبندی های بسیاری هستند که کارشناسان فروش در زمان خرید میتوانند در مورد آنها به شما مشاوره دهند. حتما در این مورد از آنان نیز مشورت بگیرید.

شما در حال خواندن پست ۱۰ طرح کمد دیواری اتاق خواب هستیبد.

کمد دیواری شیشه ای:

این نوع از کمد های دیواری بسیار مورد توجه واقع شده اند. در این مدل ها درب های شیشه ای میتواند نمای داخل کمد های دیواری را نشان دهد، البته کسانی که تمایلی به دیده شدن محتوای کمد دیواری ندارند، از شیشه های دودی نیز استفاده میکنند و یا بر روی درب های کمد دیواری آینه نصب میکنند

البته شاید بسیاری از افراد به دلیل دیده شدن محتوای کمدهای دیواری تمایلی به استفاده از این نوع کمدهای دیواری نداشته باشند، اما این مدل نیز یکی از بهترین مدل های کمدهای دیواری است که دارای نمایی خاص نیز می باشد.

جمع بندی مطلب

در این مطلب مفصلا درباره انواع کمدهای دیواری و رنگبندی های آنان با شما صحبت کردیم. جنس های برتر در ساخت کمدهای دیواری را مطرح و درباره رنگ های مناسب در ساخت کمدهای دیواری با شما مفصلا به گفت و گو پرداختیم.

اگر شما برای خرید و تهیه کمدهای دیواری دچار شک و تردید هستید، حتما بعد از خواندن این مقاله از افرادی که در حوزه ساخت کمدهای دیواری دارای تجربه هستند، مشورت گرفته و با توجه به نیاز و فضای اتاق خود بهترین انتخاب را نیز داشته باشید، همچنین در انتخاب جنس کمد های دیواری نیز دقت لازم را نیز به خرج دهید. و سعی کنید، در این مورد بهترین جنس را برگزینید تا سالیان سال برای شما نیز باقی بماند.

توضیحات ما در خصوص ۱۰ طرح کمد دیواری اتاق خواب به پایان رسید. امید است مطالب بیان شده در زمینه ی۱۰ طرح کمد دیواری اتاق خواب برای شما مثمر ثمر بوده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *