۰۲۱۵۵۲۷۹۸۳۴ | ۰۹۱۲۶۱۵۳۱۸۵ | ۰۹۰۲۱۵۶۲۳۷۱ (آموزش) همه روزه ساعت ۹:۰۰ تا ۱۸ | روز های تعطیل با هماهنگی قبلی
ماشین آلات نجاری – انواع اره برقی نجاری

ماشین آلات نجاری – انواع اره برقی نجاری

۲۴ آذر ۱۳۹۹

در این نوشتار به بررسی ماشین آلات نجاری – انواع اره برقی نجاری خواهیم پرداخت. در بین ماشین آلات نجاری، علی رغم داشتن هدفی نسبتاً ساده، تصمیم گیری شگفت انگیزی […]

در این نوشتار به بررسی ماشین آلات نجاری – انواع اره برقی نجاری خواهیم پرداخت.

در بین ماشین آلات نجاری، علی رغم داشتن هدفی نسبتاً ساده، تصمیم گیری شگفت انگیزی در خرید اره برقی وجود دارد. به این دلیل که انواع اره برقی وجود دارد که هر کدام کار منحصر به خود را انجام می دهد.

چند بار از اره برقی استفاده خواهید کرد؟ یا بودجه شما چقدر است؟ و یا اینکه مطمئن نیستید که کدام اره برقی برای شما بهترین خواهد بود؟ و سوالات دیگر وجود دارد که سوالات مهمی هستند.

در نتیجه در مقاله ماشین آلات نجاری – انواع اره برقی نجاری قصد داریم تا شما را با ماشین آلات فراوان مورد استفاده در صنعت نجاری آشنا کنیم. ضمن آن که انواع اره برقی نجاری را عنوان خواهیم کرد.

سوالاتی که در این مقاله پاسخ داده می شوند:

  • برخی از مهم ترین ماشین آلات نجاری چه مواردی هستند؟
  • از ماشین آلات نجاری چه استفاده هایی می شود؟
  • انواع مختلف اره برقی های مورد استفاده در صنعت نجاری چیست؟
  • برای چه مواردی می توانیم از اره برقی استفاده کنم؟

 

انواع مختلف ماشین آلات مورد استفاده در صنعت نجاری

انواع ماشین آلات نجاری

اگر می خواهید از ماشین آلات نجاری مناسب استفاده کنید، ممکن است، نیازی به همه ماشین آلات ذکر شده در اینجا نباشد. با این حال، خواهید دید که هر یک از آنها قطعاً می تواند کار شما را آسان کند.

ماشین آلات نجاری مخصوص کار روی چوب طراحی شده اند. پرداختن به همه آنها در یک مقاله غیر ممکن است. با این حال، ما سعی کرده ایم ضروری ترین ماشین های نجاری را که معمولاً روی چوب استفاده می کنیم، پوشش دهیم. امیدواریم با خواندن این مقاله، ایده بهتری در مورد انواع مختلف ماشین آلات نجاری که در دسترس هستند، داشته باشید.

اگرچه انواع مختلفی از ابزار دستی وجود دارد که ما هنگام کار با چوب از آنها استفاده می کنیم، بدون استفاده از حداقل یک ماشین آلات نجاری نمی توان کاری را انجام داد. انواع مختلفی از ماشین آلات مخصوص نجاری در بازار موجود است که در کار ما به ما کمک می کند. این ماشین های نجاری زیر دو دسته قرار می گیرند: ابزار دستی و ماشین های برقی.

ابزارهای دستی در نجاری:

  1. مته برقی:

مته برقی از یک موتور محصور در بدنه تشکیل شده است که دسته را نیز تشکیل می دهد. یک چاک در انتهای قاب مته ها و بیت های مختلفی را برای سوراخکاری و پیچ های محرک نگه می دارد. یک ماشین مته خوب می تواند سرعت خود را تغییر دهد. دریل های برقی دارای سیم برق هستند، در عین حال که نمونه هایی هستند که ممکن است، بی سیم باشند.

  1. اره ی منبت کاری یا اره مویی:

ما برای برش دادن منحنی های نامنظم از اره برقی استفاده می کنیم. این موتور متشکل از یک موتور الکتریکی است که یک تیغه رفت و برگشتی را هدایت می کند، به این معنی که تیغه در جهت جلو به عقب حرکت می کند. این واحد دارای یک دسته و راهنمای صاف است که روی سطح چوب لغزان است و به شما امکان می دهد، تیغه را در جهت های مختلف حرکت دهید تا اشکال مختلف را برش دهید.

پیشنهاد می کنیم از پست آموزش اپراتوری دستگاه cnc دیدن کنید.

  1. میخکوب

یکی دیگر از مهم ترین ماشین آلات مورد استفاده در صنعت نجاری، میخکوب، نامیده می شود. این وسیله ی کاربردی، ما را قادر می سازد تا میخ ها را به داخل چوب و سایر مواد ببریم. به عبارتی کار چکش را انجام می دهد، اما در کسری از زمان و با تلاش بسیار کمتر این کار را برای ما انجام می دهد.

میخکوب ممکن است، دارای فنر باشد، یا می تواند از طریق هوای فشرده، یعنی متشکل از گاز پروپان یا بوتان یا مغناطیس ساخته شود.

  1. سنباده ی دستی

سنباده ما را قادر می سازد تا سطوح را با کاغذ سنباده خیلی سریع تر از حالت دستی انجام دهیم. این وسیله و ماشین بسیار مهم در نجاری شامل یک دیسک است که توسط یک موتور الکتریکی حرکت داده می شود و با سرعت بالایی می چرخد. با استفاده از اتصال دیسک کاغذ سنباده، می توانیم دیسک های کاغذ سنباده با زبری مختلف را ایجاد کنیم تا یک سطح صاف به سطح چوب مورد نظر منتقل شود. بسیاری از دریل های برقی دارای اتصال سنباده هستند و این امر باعث می شود تا دریل برقی شما سنباده داشته باشد.

اکنون، شما باید ایده بهتری از انواع ماشین های نجاری موجود در بازار داشته باشید. قبل از خرید ماشین آلات نجاری، ضروری است که از آنچه باید انجام دهید، آگاهی داشته باشید. بعضی از این ماشین آلات بسیار خاص، می توانند کارهای متفاوتی را برای شما انجام دهند، اما باید دقت داشته باشید که قبل از هر کاری باید بدانید که قرار است، چه کارهایی انجام دهید و چه وسایلی بسازید و در این راه چه ماشین آلاتی احتیاج است. به عبارتی شاید نوع کار شما با یکسری از ماشین آلات متفاوتی سر و کار دارند.

با ادامه ی مقاله ی ماشین آلات نجاری – انواع اره برقی نجاری همراه باشید.

برخی از این وسایل را ممکن است، هرگز نیاز نداشته باشید. با این حال، یک موضوع کاملا واضح است. اگر می توانید به روشنی درک کنید که هر دستگاهی چه کاری انجام می دهد، قطعاً می توانید مناسب ترین دستگاه را برای کار خود فراهم کنید.

انواع مختلف اره برقی مورد استفاده برای نجاری

انواع اره برقی

دقت داشته باشید که نوع اره برقی را باید در نظر بگیرید. انتخاب نحوه تامین انرژی اره برقی احتمالاً مهم ترین تصمیم برای نتیجه گرفتن یک اره برقی مناسب شما است، زیرا باعث کاهش شدید انتخاب های شما خواهد شد. اره برقی ۳ نوع اصلی دارد که هرکدام امتیازات و نقایص خاص خود را دارند. پس باید در بین آنها به خوبی تحقیق کنید و بهترین اره برقی مناسب خودتان را انتخاب کنید.

دلیلی وجود دارد که هرچه زمان و تکنولوژی پیشرفت کرده است، ابزارهایی نیز برای کمک رسانی به این پیشرفت ها استفاده می شود. این در حالی است که وقتی صحبت از انجام کار در خانه می شود، شما فقط به اندازه ابزار خود موثر هستید.

این نوآوری در صنعت به سازی خانه نیز ورود پیدا کرده است، زیرا ابزارهای قدرت تبدیل به بهترین وسیله ی مورد استفاده ی خودتان می شوند. و چه نمونه ای بهتر از اره برقی وجود دارد؟

نوع اول: اره برقی بدون سیم (Cordless Electric Chainsaw)

اگر قابلیت حمل و نقل آن برای شما مهم است، یک اره برقی بدون سیم می تواند برای شما مناسب باشد. در عین حال ممکن است، شبیه بسیاری از ابزارهای دیگر مانند دریل های بی سیم، باتری قابل شارژ آنها تمام می شود، زیرا آنها برای تامین انرژی به باتری متکی هستند، این بدان معناست که شما اره برقی بدون سیم را قبل از اینکه زمان شارژ مجدد برسد، مدت زمان محدودی برای کار خواهید داشت.

این مدل ها معمولاً با وجود داشتن قدرت کمتری نسبت به اره برقی های با سیم، گران ترند، اما از آنجا که هیچ صدای موتوری ندارد، می تواند برای شما گزینه ی مناسب و معقولانه تری باشد.

نوع دوم: اره برقی با سیم (Corded Electric Chainsaw)

اره برقی با سیم

اگر می خواهید قابلیت حمل و نقل را برای عمر بی پایان باتری فدا کنید، اره برقی سیم دار یک گزینه ی مناسب و خوبی است. برخلاف همتای بی سیم خود، این انتخاب به منبع تغذیه خود متصل می شود و به شما اجازه می دهد تا در مقابل خسته شدن بازوها را بگیرد. قدرت آن مشابه مدل های بی سیم رده پایین و متوسط است.

مدل سیم دار اغلب ارزان ترین گزینه موجود است، زیرا به سوخت و باتری های قابل شارژ احتیاج ندارند.

نوع سوم: اره برقی مجهز به گاز

وقتی نوبت به قدرت می رسد، اغلب خواهید دید که یک مدل مجهز به گاز بیشترین توان را ارائه می دهد. این به دلیل وجود موتور گازی است که اره برقی گازی از آن نیرو می گیرند و می توانند قدرت برش بیشتری داشته باشند و طول میله طولانی تری را نسبت به همتاهای برقی خود تولید کنند.

این اجازه می دهد تا درختان بزرگتر را به راحتی برش دهد، اما متاسفانه، همراه با آن موتور قدرتمند صدای بسیار بلندتر و ابزار سنگین تری ارائه می شود. با این حال، اره برقی گازی کاملاً متحرک هستند و شاید بیشترین تنوع را برای قیمت داشته باشند.

هنگامی که در مورد نوع اره برقی مورد نظر خود تصمیم گرفتید، نوبت به آن رسیده که در مورد اندازه ای که می خواهید تصمیم بگیرید.

به عنوان یک قاعده کلی، شما می خواهید یک میله (طول تیغه ای که زنجیر آن به دور آن بچرخد) باشد، چوبی که با ۲ اینچ است، ببرد. با این حال، می توان تکه های بزرگتر چوب را با طول میله کوچکتر برش داد، فقط برای اینکه ایمن باشد، باید در چند مرحله برش دهید.

موارد استفاده از اره برقی:

استفاده از اره برقی

برای چه مواردی می توانم از اره برقی استفاده کنم؟ این سوال بسیار مهمی است که قرار است، در این قسمت به آن پاسخ دهیم. ابزارهای برقی برای سهولت زندگی شما وجود دارند. اره برقی نیز می تواند زمان و زحماتی را که برای خرد کردن، شکل دادن و برش چوب لازم است، را به شدت کاهش دهد.

در نتیجه این احتمال وجود دارد که بخواهید برای یکی از کارهای زیر از اره برقی استفاده نمایید:

قطع شاخه ها و درختان:

شاید بارزترین کاربرد این وسیله، اره برقی باشد. به عبارتی ابزاری ایده آل برای خرد کردن و برش چوب است. اره برقی اغلب متحرک هستند. در نتیجه به شما این امکان را می دهد، (با دقت) آنها را در یک پایه یا نردبان قرار دهید تا شاخه های آزار دهنده را از بین ببرید.

با داشتن قدرت مناسب و اره برقی با اندازه های مناسب، می توانید با برخی برش های دقیق درختان در اندازه های مختلف، آنها را کنترل و مراقبت کنید. فقط مراقب باشید که شما باید فقط درختان را کوچکتر کنید که هیچ ضرری برای شما، خانه یا همسایگان شما نداشته باشد. پس باید مراقب باشید که اگر از راه اشتباه سقوط کنند، ممکن است، دچار حوادث زیان باری شوید.

تبدیل چوب های غیر استفاده به چوب های مفید و کاربردی

هنگامی که برخی از شاخه های یک درخت را قطع می کنید، باید آن را به چوبی قابل استفاده تبدیل کنید. با کمک یک اره برقی کوچک، می توانید شاخه های غیر استفاده را به موارد کاربردی تبدیل کنید و آنها را قابل استفاده کنید.

اره برقی شما می تواند به راحتی چوب یکنواختی برای ساخت مجسمه سازی و موارد دیگر را ایجاد کند و آنها را به طور کارآمدی در ساخت دیگر وسایل به کار گرفت. می توانید به راحتی یک تکه چوب را برای قاب دادن، ساختن نیمکت، ساخت تخت خواب، ساخت جعبه های باغ و موارد دیگر اندازه گیری کنید و آنها را به حالتی که می خواهید تبدیل کنید.

خرد کردن هیزم برای شومینه

خرد کردن هیزم برای شومینه

خرد کردن هیزم برای شومینه

اگر از شومینه استفاده می کنید، یا می خواهید چوب از قبل تراش خورده را بخرید (و هزینه اضافی آن را پرداخت کنید) یا اینکه می توانید آن را با دست (وسایل سخت تر و اولیه تر) خرد کنید، (و با درد و رنج هزینه آن را پرداخت کنید).

با اره برقی خودتان دیگر نیازی به استفاده کردن از تبر و سختی کشیدن برای قطعه قطعه کردن چوب ها ندارید. شما می توانید چوب خود را با قدرت یک اره برقی یا قطع کنید و آن را به فرم دلخواه خود تبدیل کنید.

ساختن و فرم دادن چوب برای مجسمه سازی

آیا در اطراف محوطه ی خود درخت و یا چوب غیر قابل استفاده شده دارید که می خواهید آن را نگهداری کنید و یا حتی از آنها به طور مناسب استفاده کنید، اما در عین حال نمی خواهید به یک شخص دیگر برای ایجاد و پردازش آنها پولی پرداخت کنید؟

اره برقی شما نیز می تواند کمک شایانی برای شما باشد. فقط در عرض چند دقیقه با احتیاط عمل کرده، شاخ و برگ درختان و چوب های غیر استفاده را در اطراف محوطه ی خود مجسم کنید، بوته ها را به اندازه مناسب و مورد استفاده اصلاح کنید.

در مقایسه با سایر وسایل و ماشین آلات نجاری، به مقدار زیادی وقت صرفه جویی خواهید کرد! به علاوه آن که این عمل را خودتان انجام می دهید.

اره برقی، همچنین دارای قطعات متحرک زیادی است که با هم کار می کنند، بنابراین مهم است که اگر می خواهید دستگاه شما طول عمر مفید و زیادی داشته باشد، از آن مراقبت کنید.

در این جا به انتهای مقاله ی ماشین آلات نجاری – انواع اره برقی نجاری رسیدیم. امید است مطالب ارائه شده در زمینه ی ماشین آلات نجاری – انواع اره برقی نجاری برای شما سومند بوده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *