۰۲۱۵۵۲۷۹۸۳۴ | ۰۹۱۲۶۱۵۳۱۸۵ | ۰۹۰۲۱۵۶۲۳۷۱ (آموزش) همه روزه ساعت ۹:۰۰ تا ۱۸ | روز های تعطیل با هماهنگی قبلی
ست اتاق خواب معمولاً شامل چه مواردی است؟ [۵، ۶ و ۷ تکه]

ست اتاق خواب معمولاً شامل چه مواردی است؟ [۵، ۶ و ۷ تکه]

۱۸ مرداد ۱۴۰۰

دنیای اثاثیه منزل کاملاً گسترده است و اصطلاحاتی که در این زمینه بکار می‌روند برای خریداران گیج‌کننده است. ست اتاق خواب در اندازه‌ها و اشکال مختلفی وجود دارد و به […]

دنیای اثاثیه منزل کاملاً گسترده است و اصطلاحاتی که در این زمینه بکار می‌روند برای خریداران گیج‌کننده است. ست اتاق خواب در اندازه‌ها و اشکال مختلفی وجود دارد و به همین دلیل خرید می‌تواند کار طاقت‌فرسایی باشد. چه چیزی در هر ست گنجانده شده است؟ به کدامیک احتیاج دارید؟ ما تحقیقاتی را برای شما انجام داده‌ایم و دقیقاً آنچه که در یک ست اتاق خواب معمولی نیاز است را توضیح خواهیم داد.

ست لوازم اتاق خواب در چند پکیج مختلف از جمله ست‌های ۵ تکه، ست‌های ۶ تکه و ۷ تکه وجود دارد. سرویس خواب در اتاق خواب به طور معمول شامل یک یا چند آیتم زیر است:

 • تختخواب
 • میز پاتختی
 • میز آرایش (دراور)
 • آینه‌ی میز آرایش
 • قفسه کشودار یا میز کنسول
 • گنجه یا کمد لباس

اگرچه هر یک از این اثاثیه را می‌توان در ست اتاق خواب یافت، اما ترکیب خاص آن به تعداد تکه‎های موجود در ست بستگی دارد.

در ادامه مطلب جزئیات بیشتری در مورد اثاثیه اتاق خواب و آنچه که هر ست شامل می‌شود، مشاهده خواهید کرد. علاوه بر این، ما به سوالات و نکات مختلفی پرداخته‌ایم که به شما کمک می‌کند تا در هنگام خرید، اطلاعات بیشتری داشته باشید. فقط به خواندن ادامه دهید!

اثاثیه‌ی خود را بشناسید

اثاثیه‌ی خود را بشناسید - ست اتاق خواب

یکی از جنبه‌های مهم خرید یک ست اتاق خواب، شناخت دقیق هر تکه اثاثیه و نحوه استفاده از آن است. این مقاله به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید که کدام ست برای نیازهای شما مناسب است.

تختخواب

تختخواب مهمترین بخش از ست اتاق خواب است. تخت به عنوان بزرگترین اثاثیه، ناگزیر نقطه کانونیِ اتاق خواب خواهد بود. در یک ست، تختخواب می‌تواند گاهی اوقات فقط شامل یک قاب یا پایه تخت باشد که از تشک پشتیبانی می‌کند. با این حال، یک ست معمولاً حداقل شامل تخته‌ی بالاتختی به همراه ریل تختخواب و اغلب یک پاتخته (پایه تختخواب) نیز خواهد بود.

میز پاتختی

میز پاتختی یک اثاثیه بسیار مفید است. میز پاتختی معمولاً دارای کشوهایی است که محل نگهداری تمام وسایل کنار تخت را فراهم می‌کند.

میز آرایش (دراور)

میز آرایش دارای ارتفاع کم با ۶ تا ۸ کشو برای نگهداری لباس‌های تا شده هستند. آنها برگرفته از میز آرایش زمان گذشته هستند و تکامل یافته‌اند، بنابراین به طور کلی آینه‌ای به آنها آویزان یا متصل شده است، گرچه همیشه اینگونه‌ نیست.

آینه‌ی کمد

همانطور که در بالا اشاره کردیم، رسم است که یک آینه روی میز آرایش قرار داشته باشد. آینه یک وسیله‌ی تزئینی و همچنین کاربردی است، بنابراین معمولاً در ست اتاق خواب‌هایی که دارای میز آرایش هستند گنجانده می‌شود.

قفسه‌ی کشودار

به نظر می‌رسد عملکرد قفسه‌ی کشودار مشابه عملکرد میز آرایش است. با این حال، معمولاً مرتفع‌تر و عمودی‌تر است و فاقد آینه‌ای است که میز آرایش را زینت می‌بخشد.

گنجه یا کمد لباس

اصطلاح گنجه و کمد لباس بجای واژه‌ی کمد مستقل استفاده می‌شود. گنجه یا کمد لباس ممکن است کشو یا قفسه‌هایی برای لباس‌های تا شده و لباس‌های زیر زنانه داشته باشد یا نداشته باشد، اما آنها یک ویژگی متمایز دارند: آنها همیشه فضایی برای آویزان کردن لباس‌ها خواهند داشت.

ست پنج تکه‌ی اتاق خواب

ست پنج تکه‌ی اتاق خواب - ست اتاق خواب

ست پنج تکه‎‌ی اتاق خواب احتمالاً متداول‌ترین ست اثاثیه است که به راحتی در بیشتر فروشگاه‌ها و خرده‌فروشی‌های آنلاین یافت می‌شود. این پکیج معمولاً شامل آیتم‌های زیر است:

 • یک تختخواب – معمولاً حداقل شامل یک تخته‌ی بالاتختی می‌شود.
 • دو میز پاتختی
 • یک میز آرایش
 • یک آینه‌ی میز آرایش

بعضی از فروشگاه‌ها تختخواب را به سه تکه – تخته بالاتختی، پاتخته و ریل – تقسیم کرده و آن را همراه با یک میز آرایش و آینه به عنوان یک ست پنج تکه می‌فروشند. گاهی اوقات ستی را پیدا می‌کنید که به جای یک میز پاتختی دوم، یک میز آرایش یا یک گنجه دارد.

ست شش تکه‌ی اتاق خواب

ست شش تکه‌ی اتاق خواب - ست اتاق خواب

اگر به دنبال فضای ذخیره‌سازی زیادی هستید، ست اتاق خواب شش تکه ممکن است مناسب شما باشد. این ست شامل آیتم‌های زیر است:

 • یک تختخواب – معمولاً حداقل شامل یک تخته‌ی بالاتختی می‌شود.
 • دو میز پاتختی
 • یک میز آرایش
 • یک آینه‌ی میز آرایش
 • یک قفسه‌ی کشودار

این ست شامل تمام چیزهایی است که یک ست پنج تکه دارد بعلاوه‌ی یک قفسه‌ی کشودار. اگرچه ترکیب یک میز آرایش و یک قفسه‌ی کشودار ممکن است کمی اضافی به نظر برسد، اما واقعاً یک عدد کم است. با این حال، اگر به فضای ذخیره‌سازی اضافی نیاز ندارید، برخی از ست‌های شش تکه به جای قفسه‌ی کشودار، با نیمکت همراه هستند.

ست هفت تکه‌ی اتاق خواب

ست هفت تکه‌ی اتاق خواب - ست اتاق خواب

این ست کمی گیج‌کننده است. یک سرویس اتاق خواب هفت تکه معمولاً شامل آیتم‌های زیر است:

 • یک تختخواب سه تکه (تخته بالاتختی، پاتخته و ریل)
 • دو میز پاتختی
 • یک میز آرایش
 • یک آینه‌ی میز آرایش

تمام فروشگاه‌ها یک ست هفت تکه ارائه نمی‌دهند، اما وقتی این کار را انجام می‌دهند، تخته‌ی بالاتختی و پاتخته به طور کلی به عنوان تکه‌های جداگانه، جدا از قاب تخت یا پایه حساب می‌شوند. در این صورت، یک ست پنج تکه‌ در یک فروشگاه خرده‌فروشی ممکن است یک ست هفت تکه در فروشگاهی دیگر باشد.

گاهی اوقات، یک خرده‌فروش یک ست اتاق خواب با هفت تکه‌ی جداگانه را می‌فروشد. با این حال، یافتن این موارد بسیار دشوارتر است و به طور معمول در فروشگاه‌های بسیار کوچکتر به فروش می‌رسد. این ست گاهی شامل آیتم‌های زیر خواهد بود:

 • یک تختخواب
 • دو میز پاتختی
 • یک میز آرایش
 • یک آینه‌ی میز آرایش
 • یک گنجه
 • یک نیمکت

قیمت یک ست اتاق خواب چقدر است؟

هزینه‌ی ست اتاق خواب توسط عوامل مختلفی تعیین می‌شود. تعداد تکه‌ها، اندازه، سبک، کیفیت و خرده‌فروشی‌های خاص همگی در قیمت ست اتاق خواب شما نقش بسزایی دارند.

اثاثیه اتاق خواب باید چه رنگی باشد؟

اثاثیه اتاق خواب باید چه رنگی باشد؟ - ست اتاق خواب

پاسخ به این سوال تا حد زیادی به سبک و سلیقه شخصی و همچنین تم انتخابی شما بستگی دارد.

اگر دنبال چیزهای ساده و ظریف هستید، اثاثیه‌ی مشکی همیشه یک گزینه‌ی امن خواهد بود.

شاید کمی بیشتر طرفدار سبک روستایی باشید یا حس روستیک را دوست داشته باشید. چوب کاج یا بلوط ممکن است برای شما مناسب‌تر باشد.

آیا شما به دنبال سبک مزرعه هستید؟ برای داشتن احساس آرامش‌بخش، اثاثیه‌ی خاکستری را امتحان کنید.

ست‌های اتاق خواب مدرنِ اواسط قرن دارای رنگ‌هایی بسیار خنثی هستند و فضای بیشتری برای رنگ دکوراسیون و کفپوش‌ها فراهم می‌کنند.

البته، همیشه اثاثیه‌ی سفید وجود دارد. رنگ سفید یک رنگ کلاسیک برای ست اتاق خواب بوده و خواهد بود و با طیف گسترده‌ای از سبک‌ها و شخصیت‌ها سازگار است.

ست سه تکه‌ی اتاق خواب شامل چه آیتم‌هایی است؟

ست سه تکه‌ی اتاق خواب شامل چه آیتم‌هایی است؟ - ست اتاق خواب

شاید شما یک اتاق خواب کوچک داشته باشید و بعضی از آیتم‌هایی را که با یکی از ست‌های اتاق خواب بزرگتر همراه است، نمی‌خواهید یا به آن نیازی ندارید. یک ست سه تکه‌ی اتاق خواب گزینه‌ای کاملاً قابل کنترل و منطقی است. معمولاً این ست شامل آیتم‌های زیر است:

 • یک تختخواب – معمولاً حداقل شامل یک تخته‌ی بالاتختی می‌شود
 • یک میز پاتختی
 • یک قفسه‌ی کشودار

بعضی اوقات یک ست دارای دو میز پاتختی است و قفسه‌ی کشودار را حذف می‌کند.

آیا یک ست اتاق خواب شامل تشک است؟

اگرچه ست‌های اتاق خواب کاملاً جامع به نظر می‌رسند، اما به طور کلی تشک ندارند. تشک معمولاً باید جداگانه خریداری شود. با این حال، بیشتر خرده‌فروشانی که ست اتاق خواب می‌فروشند تشک نیز به فروش می‌رسانند و به شما این امکان را می‌دهند که هر دو را با هم خریداری کنید و در کمترین زمان یک اتاق خواب کاملاً جدید را راه‌اندازی کنید.

بهترین راه برای چیدمان یک اتاق خواب چیست؟

بهترین راه برای چیدمان یک اتاق خواب چیست؟ - ست اتاق خواب

شما به تازگی ست اتاق خواب کاملاً جدید خود را تهیه کرده‌اید، یا شاید در حال مرتب‌سازی اثاثیه‌ی فعلی خود هستید، اما مطمئن نیستید که چگونه شروع کنید. بهترین مکان برای شروع تختخواب است. از آنجا که تخت بزرگترین اثاثیه‌ی اتاق خواب است، کانون اصلی آن خواهد بود و سایر لوازم در اطراف آن چیده می‌شوند. مواظب باشید که تختخواب را در مکانی مناسب قرار دهید و از فضای اطراف آن بهترین استفاده را بکنید.

میزهای پاتختی باید کنار تخت، نزدیک سر تخت قرار گیرند. در حالت ایده‌آل، میز آرایش شما باید درست مقابل تخت قرار بگیرد، با این حال، این چیدمان برای تمام اتاق خواب‌ها مفید نخواهد بود و اشکالی ندارد. میز آرایش، میزها، قفسه‌ها، صندلی‌ها و دیگر اثاثیه باید به گونه‌ای چیده شوند که تعادل را حفظ کرده و فضای موجود را به حداکثر برسانند.

هنگام انتخاب اثاثیه‌ی اتاق خواب چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟

هنگام انتخاب اثاثیه‌ی اتاق خواب چه نکاتی را باید در نظر بگیرید؟ - ست اتاق خواب

هنگامی که مشغول چیدن اثاثیه‌ی اتاق خواب خود هستید، وقت بگذارید و موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • اندازه اتاق
 • سبک
 • بودجه
 • اندازه اتاق

اندازه اتاق

این مهمترین نکته‌ای است که باید در نظر بگیرید. انتخاب اثاثیه باید متناسب با فضای موجود باشد. اثاثیه‌ی بزرگ در یک فضای کوچک جای نمی‌گیرد، اما اثاثیه‌ی ریز در یک اتاق بزرگ نیز به همان اندازه فضا را بد جلوه می‌دهد.

سبک

ایده بگیرید که می‌خواهید اتاق خواب در نهایت چگونه به نظر برسد. سعی کنید در پینترست از ایده‌های اتاق کمک بگیرید و ببینید که چه سبک و رنگی غالب است. سپس گزینه‌های خود را به چند مورد دلخواه محدود کنید تا به شما در انتخاب اثاثیه کمک کند.

بودجه

ناخوشایندترین عامل هنگام خرید هر چیزی، بودجه است. تصمیم بگیرید که می‌خواهید برای هر تکه یا یک ست چقدر هزینه کنید و با توجه به همان بودجه خرید کنید. بیشتر خرده‌فروشان آنلاین محدوده قیمت محصولات خود را مشخص می‌کنند. این ویژگی بسیار مفید است و گزینه‌هایی که مقرون به صرفه نیستند را حذف می‌کند.

آیا آرکاچوب ست اتاق خواب می‌فروشد؟

اگرچه آرکاچوب اجزای مختلف یک ست اتاق خواب را حمل می‌کند، اما ترکیبات اثاثیه‌‌ی خاصی را عرضه نمی‌کند. با این حال، با خرید یک تختخواب‌، میز آرایش و سایر آیتم‌های هماهنگی که آرکاچوب ارائه می‌دهد، مطمئناً می‌توانید یک ست اتاق خواب تهیه کنید.

جمع‌بندی

اگرچه ست‌های اتاق خواب در ابتدای کار ممکن است کمی گیج‌کننده باشند، اما تمام نیازهای اتاق خواب شما را تأمین می‌کنند. بعلاوه، شما هم اکنون تمام اطلاعات مورد نیاز برای تعیین سایز مناسبِ ست اتاق خوابتان را در اختیار دارید. در حالی که برای ست اتاق خواب خود خرید می‌کنید، از آن لذت ببرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *