۰۲۱۵۵۲۷۹۸۳۴ | ۰۹۱۲۶۱۵۳۱۸۵ | ۰۹۰۲۱۵۶۲۳۷۱ (آموزش) همه روزه ساعت ۹:۰۰ تا ۱۸ | روز های تعطیل با هماهنگی قبلی
طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره با وسایل ساده

طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره با وسایل ساده

۲۵ آبان ۱۳۹۹

در این مقاله در تلاش هستیم در رابطه با موضوع دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره مطالبی داشته باشیم. امروزه به دلیل این‌که اغلب افراد در آپارتمان زندگی می‌کنند و […]

در این مقاله در تلاش هستیم در رابطه با موضوع دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره مطالبی داشته باشیم. امروزه به دلیل این‌که اغلب افراد در آپارتمان زندگی می‌کنند و متراژ خانه ‌های آن‌ها کمتر شده است، اشخاصی که دارای ۲ فرزند پسر هستند، از دکوراسیون اتاق نوجوان دو نفره استفاده می‌کنند و این موضوع و استفاده از این دکوراسیون اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است

البته در نظر گرفتن این دکوراسیون ممکن است، سبب به وجود آمدن مشکلاتی برای نوجوانان شود، اما اگر بتوان با در نظر گرفتن خلاقیت های متعدد و ایده‌ های نو، اتاقی را طراحی کرد که یک فضای آرام و دوستانه برای هر دو نوجوان برقرار باشد

اما این دو نوجوان نیز به بهترین نحو ممکن می ‌توانند در یک محیط با هم سازش داشته باشند. حال درادامه در تلاشیم که در رابطه با این موضوع ایده‌ ها و پیشنهادات متعدد و مناسبی برای شما داشته باشیم تا با در نظر گرفتن این ایده ‌ها بتوانید دکوراسیون جذابی برای فرزندان خود داشته باشید. اگر شما نیز قصد دارید اطلاعات بیشتر در رابطه با دکوراسیون اتاق‌خواب پسرانه دو نفره داشته باشید ، می ‌توانید در ادامه این مطلب ما را همراهی بفرمایید.

در ادامه در تلاشیم در رابطه با عنوان ‌های زیر اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم:

 1. دکوراسیون اتاق خوابه پسرانه دو نفره با وسایل ساده
 2. توافقات لازم با فرزندان برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره
 3. تختخواب برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره
 4. نحوه چیدن دو تخت خواب در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفر
 5. سخن آخر

دکوراسیون اتاق خوابه پسرانه دو نفره با وسایل ساده

دکوراسیون اتاق خوابه پسرانه دو نفره

در نظر گرفتن ۱ لیست کامل از تمامی لوازمی که قرار است، در اتاق خواب‌های پسرانه بگذارید نیز می تواند برای دکوراسیون مورد نظر شما مفید واقع شود، اما این لیست عبارتند از:

 • تشک، پتو، روتختی، بالشت
 • کمد، لباس
 • قفسه، کتاب
 • فرش
 • لامپ یا چراغ مطالعه
 • میز تحریر
 • میز بازی، صندلی
 • ساعت زنگ‌دار
 • کتاب، مجله، دفترچه، یادداشت
 • اسباب‌بازی
 • تابلوی اعلانات
 • آثار هنری پوستر تابلو
 • تجهیزات ورزشی

با در نظر گرفتن این وسایل می توانید یک دکوراسیون منحصر به ‌فرد برای اتاق ‌های پسرانه دونفره بسازید.

توافقات لازم با فرزندان برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره

در نظر گرفتن دکوراسیون اتاق خواب برای یک نوجوان به ‌تنهایی سخت می باشد. حال اگر دو نوجوان پسر داشته باشید که قصد دکوراسیون برای اتاق‌ خواب آن ‌ها را دارید، مطمئناً اختلافات نظری بین آن دو وجود دارد، اما در نظر گرفتن اختلافات سلیقه به راحتی حل می شود، در صورتی که بتوانید سلیقه‌ های آن ‌ها را بدانید و نظرات آن‌ ها را بپرسید. به همین سبب در وهله اول لازم است که از فرزندان خود این سوالات را بپرسید:

 • رنگ دکوراسیون اتاق خواب نوجوان دو نفره
 • نوع و جنس تخت خواب و کمد
 • احتیاج داشتن به میز مطالعه یا کتابخانه
 • نوع و جنس میز مطالعه و کتابخانه
 • دیگر وسایل مورد نیاز
 • طرح و رنگ رو بالش و کوسن و پرده

در نظر گرفتن مواردی که برای شما ذکر کردیم، مهم‌ترین اقداماتی است که برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره لازم است. هنگامی‌که به توافقات اولیه رسیدید، سپس می ‌توانید دکوراسیون مناسب برای اتاق خواب پسرانه دو نفره داشته باشید. تفاهم در نظر و سلیقه قدم مسالمت‌آمیزی برای وجود یک اتاق مشترک به حساب می ‌آید و می ‌توانید دکوراسیون اتاق را آغاز کنید.

تختخواب برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره

اگر اتاق مدنظر برای دکوراسیون کوچک باشد، در نظر گرفتن دکوراسیون کمی سخت ‌تر می باشد، اما لازم است که در این رابطه نگرانی نداشته باشید. به دلیل این‌که راه‌حل‌ های متعددی برای در نظر گرفتن دکوراسیون ‌های کم وجود دارد و با ایده ‌های نو می‌ توان از تخت‌خواب ‌های دو طبقه مناسب در یک اتاق خواب کوچک استفاده کرد،

البته لازم به ذکر است، بدانید که استفاده از تخت‌خواب ‌های دو طبقه دو نفره برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره در اتاق خواب ‌هایی که ابعاد بزرگ ‌تری دارند، نیز می ‌تواند یک ایده ای شیک و مدرن در نظر گرفته شود.

امروزه تعداد متنوعی از تخت‌خواب‌ های دو طبقه با رنگ ‌بندی های متعدد وجود دارد، اما برای این‌که بتواند انتخاب درستی داشته باشید، بهتر است، از تختخواب هایی استفاده کنید که کتابخانه و کمد نیز داشته باشند و در این راستا در فضای مد نظر شما گنجانده شود.

هنگامی‌که قصد خرید تخت دو طبقه دارید، لازم است که امنیت تخت بالایی را مهم بشمارید. در این رابطه لازم است که دقت کنید، حتماً تخت بالا نرده داشته باشد. بهتر است که تخت بالایی برای فرزندی در نظر گرفته شود که سن بیشتری دارد و تخت پایین برای فرزند کوچک ‌تر باشد تا امنیت فرزند کوچک‌تر حفظ شود.

تختخواب های تاشو شیک و جذاب

برای در نظر گرفتن اتاق های کوچک استفاده از تختخواب های تاشو نیز می‌تواند ایده‌ای منحصر به فردی باشد. همان‌ طور که می ‌دانید تختخواب های تاشو در طول روز جمع می شوند و جایگاه خود را به مبل می دهند و از این طریق فضای اشغال ‌شده در اتاق خواب برای نوجوانان پسر برای دکوراسیون اتاق‌خواب پسرانه دو نفره کمتر اشغال می شود.

پیشنهاد می کنیم از پست ۱۰ مدل نورپردازی اتاق خواب شیک و مدرن (۲۰۲۰) دیدن کنید.

ایجاد تعادل و تقارن

حال اگر به دلایل متعددی نتوانستید از تختخواب های تاشو و تخت‌خواب ‌های دو طبقه استفاده کنید و قصد داشتید با در نظر گرفتن دو تخت جداگانه دکوراسیون اتاق‌خواب پسرانه دو نفره را در نظر بگیرید، بهتر است که تعادل و تقارن در محیط اتاق برقرار باشد.

در نظر گرفتن این امر به واسطه انتخاب آینه، آباژور، تابلو، میز کنار تخت و دیگر اکسسوری هایی که در یک اتاق خواب وجود دارند، انجام می گیرد. بهتر است تمامی وسایل در این زمینه را شبیه به یکدیگر تهیه کنید و تقارن خوبی را در محیط اتاق به وجود بیاورید.

تقسیم اتاق به دو بخش مساوی

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره

یکی دیگر از راه کار های مفید برای سازش بین دو نوجوان در یک اتاق خواب در نظر گرفتن اتاق خواب و تقسیم آن به دو بخش مساوی می باشد. این عملکرد نیز برای اتاق ‌هایی که ابعاد بزرگ‌تری دارند، در نظر گرفته می شود و لازم است که از هر چیزی دو عدد تهیه کنید و در کنار یکدیگر بگذارید. بهتر است، برای این امر یک تختخواب، میز کنار تخت و کمد و میز در طرف دیگر اتاق باشد.

به همین سبب عدالت کاملاً در اتاق رعایت می‌ شود و دو فرزند شما با این‌که اتاقی مشترک دارند، هر کدام دارای وسایل شخصی جداگانه می باشند. حتی برای این امر و راحتی کامل فرزندان خود می توانید از پارتیشن ‌ها برای جدا کردن استفاده منحصر به ‌فردی کنید تا از این طریق نوجوانان و پسران شما استقلال بیشتری در محیط اتاق خواب داشته باشند.

دو بخش کاملاً شبیه به هم

اگر قصد داشتید که از ایده تقسیم کردن اتاق به دو بخش مساوی استفاده کنید، لازم است که طرح‌ ها و رنگ ‌ها در این زمینه با یکدیگر هماهنگی خاصی داشته باشند. به همین سبب برای در نظر گرفتن وسایلی همچون روتختی ها، رو بالشتی ها، فرش و دیگر موارد لازم است که هماهنگی وجود داشته باشد و یکنواخت باشند.

دو بخش متفاوت، اما با یک تم مشخص

اگر فرزندان شما توافقاتی برای تقسیم اتاق به دو بخش مساوی و تعادل نداشتند، لازم است، اجازه دهید که هر کدام با در نظر گرفتن سلیقه شخصی خود از روتختی، تابلو، آباژور و دیگر وسایل تزیینی در محیط اتاق خواب استفاده کنند، اما لازم است که در این راستا این نکته را حائز اهمیت بدانید که تم مشخص و هماهنگ شده بین دو محیط برقرار باشد.

اگر در این راستا از رنگ ‌های کاملاً متضاد استفاده شود، سبب به ‌هم‌ ریختگی و شلوغی در فضای اتاق می شود و چنین فضایی نمی ‌تواند آسودگی و آرامش را برای نوجوانان به همراه داشته باشد.

به همین جهت اگر قصد طراحی دکوراسیون برای دو بخش متفاوت دارید، لازم است که از یک تم مشخص استفاده کنید. اغلب رنگ غالب سفید را به شما پیشنهاد می ‌دهیم و می ‌توانید به دیگر اجزای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره را از رنگ‌ های شاد انتخاب کنید.

نحوه چیدن دو تخت خواب در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفر

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره

همچنان موضوع اصلی ما بر روی تختخواب در دکوراسیون اتاق‌خواب پسرانه دو نفره می‌باشد. به دلیل این‌که تختخواب جزء مهمی از تشکیل‌دهنده دکوراسیون اتاق خواب می باشد.

اگر شما از قبل دو تختخواب تهیه کرده اید و یا این‌که توانایی خرید مجدد تختخواب دو نفره را ندارید، در این رابطه نیز نگران نباشید. می ‌توانید نحوه درست چیدمان دکوراسیون اتاق‌ خواب پسرانه دو نفره را به بهترین نحو ممکن داشته باشید و بتوانید از فضا استفاده بهینه‌ای داشته باشید. در نظر گرفتن محل پنجره و درب ورودی اتاق خواب مهم شمرده می شود. اگر فضای مدنظر شما این امکان را دارد، دو تخت خواب را به دو دیوار رو به رو در اتاق بچسبانید.

همین طور بهتر است، در این رابطه دقت کنید که انتهای تخت به سمت درب ورودی در نظر نگیرد. همین طور پنجره‌ای در بالای تخت‌ ها وجود نداشته باشد. توصیه بعدی که می‌ توان در این امر برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره داشت، این است که استفاده بهینه از تمامی گوشه‌ های اتاق داشته باشید.

همین طور می ‌توانید به صورت عمود دو تخت خواب را به شکل ال در یک گوشه دیوار قرار دهید و از این طریق فضای خاصی را بسازید. یکی دیگر از راه حل ها این است که می ‌توانیم دو تخت را به یکدیگر بچسبانید.

در نظر گرفتن تخت‌ های به هم چسبیده به گونه‌ای باشد که دو طرف آن‌ها خالی باشد

در نظر گرفتن تخت‌ های به هم چسبیده به گونه‌ای باشد که دو طرف آن‌ها خالی باشد و در این صورت می ‌توانید در فضای خالی دو طرف به تخت، میزهای کنار تختی را جای دهید و به‌ غیر از میزها هرگونه وسایل متعدد دیگری را در این منطقه استفاده کنید.

حال اگر فضای کافی در دسترس ندارید، تخت ‌هایی که به هم چسبیده می‌باشند را در کنار دیوار بگذارید. این بهترین ایده برای در نظر گرفتن تختخواب برای دوقلوها می باشد و یکی دیگر از ایده‌های متعدد برای در نظر گرفتن تختخواب در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دونفره است که تختخواب را به سمت یک دیوار و به ‌صورت خطی بگذارید و بین آن‌ ها را میزهای بین تختی بگذارید.

به‌ طورکلی از بین تمامی ایده‌ هایی که برای شما داشتیم هر کدام یک را که انتخاب کردید، لازم است، به این امر دقت کنید که در بالای تخت‌ ها دیوار محکمی قرار گرفته باشد و می ‌توانید با در نظر گرفتن سلیقه شخصی نوجوانان خود تزئینات متعددی در دیوار بالای تخت برای آن‌ ها داشته باشید تا بتوانید دکوراسیون اتاق‌خواب پسرانه دو نفره را به بهترین نحو ممکن انجام دهید.

در نظر گرفتن تابلوهای مورد علاقه یا کارهای هنری شخصی آن‌ ها می تواند در دکوراسیون اتاق‌خواب پسرانه دو نفره بسیار جذاب باشد. نکته دیگری که در این راستا لازم است، آن را رعایت کنید، این است که انتهای تخت به سمت درب ورودی نباشد.

به دلیل این‌که در هنگام استراحت پسران بتوانند راحت باشند و در هنگام رفت‌ و آمد تسلطی به تخت نداشته باشند و همین امر سبب به وجود آمدن امنیت در اتاق خواب برای آن‌ها می شود.

میز دو نفره برای مطالعه

برا این‌که بتوانید فضای مدنظر را به صورت بهینه مدیریت کنید و صرفه‌ جویی داشته باشید، می توانید از میز مطالعه دو نفره برای دکوراسیون اتاق‌خواب پسرانه دونفره استفاده کنید، در نظر گرفتن این میز به گونه‌ای است که دو صندلی برای پسران وجود دارد و با در نظر گرفتن چندین کشو می تواند از یکدیگر تفکیک شوند.

رضایت هر دو نفر

با در نظر گرفتن تمامی ایده‌ها و پیشنهاداتی که برای شما در مطالب بالا داشتیم، لازم است که حتماً در نظر داشته باشید که بتوانید با استفاده از دکوراسیون اتاق‌خواب پسرانه دو نفره رضایت هر دو نوجوان خود را به همراه داشته باشید.

به دلیل این‌که بهتر است، این نکته را فراموش نکنید که اتاق خواب متعلق به آن دو می باشد و ممکن است که سلیقه‌ های متفاوتی برای دکوراسیون آن در نظر بگیرند و خواسته ‌های متفاوتی از یکدیگر داشته باشند.

در نظر گرفتن تمامی این موارد مهم می باشد و در کنار راهنمایی ‌هایی که برای دو نوجوان خود دارید، بهتر است که تصمیم‌گیری آخر را بر عهده آن ‌ها بگذارید تا بتوانند رنگ مورد علاقه و هارمونی آن را در طراحی دکوراسیون اتاق‌خواب پسرانه دو نفره تعبیه کنند و با یکدیگر به توافق برسند.

دکوراسیون اتاق خواب دو برادر

هنگامی که نیاز هست برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره ایده‌ های جدیدی داشته باشیم، کار میزانی راحت‌تر می باشد، به نسبت این‌که بخواهید دکوراسیون اتاق خواب برای دو خواهر را در نظر بگیرید.

به دلیل این‌که پسرها حساسیت کمتری به نسبت دخترها دارند و در نظر گرفتن یک اتاق خواب مشترک برای آن‌ ها می‌تواند مفید واقع شود. اغلب پسر ها فقط به دنبال یک مکان به جهت استراحت هستند و به جزئیات آن توجه خاصی ندارند.

با در نظر گرفتن یک فضای آرام‌بخش می توان دکوراسیون اتاق خواب پسران دو نفره را برای آن‌ها در نظر گرفت. رنگ‌های خنثای همانند آبی یا سبز پیشنهادات مناسبی برای رنگ‌بندی اتاق ‌های پسران هستند. همین طور برای در نظر گرفتن انواع سرویس تخت و کمد و میز لازم است که دقت کنید، هماهنگی‌های بین وسایل مورد نیاز و رنگ‌آمیزی آن‌ها باشد.

سخن آخر

همه افراد علاقمند هستند که دکوراسیون منحصر به‌ فردی برای اتاق ‌خواب پسرانه دو نفره در نظر بگیرند و آن را به بهترین شکل ممکن طراحی کنند. هر چه که اتاق مدنظر زیبایی بیشتری داشته باشد، فرزندان شما علاقه بیشتری برای ماندن در آن را دارند و می ‌توانند اوقات خوبی را در اتاق خود سپری کنند و دیگر وسایل خود را در بخش‌ های متعدد خانه پخش نمی‌کنند. به همین سبب است که دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دو نفره بسیار مهم شمرده می‌شود.

در مطالب قبل در تلاش بودیم تا برای شما ایده ‌های مناسبی در راستای دکوراسیون اتاق‌خواب پسرانه دونفره داشته باشیم تا با در نظر گرفتن این پیشنهادات بتوانید فضایی منحصر به‌ فرد را برای فرزندان خود تشکیل دهید. امیدواریم که با در نظر گرفتن مطالب بالا بتوانید از ایده‌های متعدد استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *