۰۲۱۵۵۲۷۹۸۳۴ | ۰۹۱۲۶۱۵۳۱۸۵ | ۰۹۰۲۱۵۶۲۳۷۱ (آموزش) همه روزه ساعت ۹:۰۰ تا ۱۸ | روز های تعطیل با هماهنگی قبلی
تکنیک های چیدمان دکوراسیون اتاق خواب مهمان

تکنیک های چیدمان دکوراسیون اتاق خواب مهمان

۱۶ آذر ۱۳۹۹

در این مقاله قصد داریم تا با تکنیک های دکوراسیون اتاق خواب مهمان بیشتر آشنا شویم و نکات مفیدی را در این رابطه بیان کنیم. همه ما در طول سال […]

در این مقاله قصد داریم تا با تکنیک های دکوراسیون اتاق خواب مهمان بیشتر آشنا شویم و نکات مفیدی را در این رابطه بیان کنیم.

همه ما در طول سال مهمانانی داریم که بیش از یک روز در منزل ما اقامت دارند. در هنگام تعطیلات نوروز یا تابستان نیز ممکن است، مهمان باشند. یکی از مسئله‌هایی که در رابطه با دکوراسیون منزل باید لحاظ شود، اختصاص دادن اتاقی برای استراحت و اقامت مهمانان است.

در علم چیدمان و دکوراسیون، چیدمان خاصی برای اتاق خواب مهمان در نظر گرفته میشود. زمانی که مهمان پس از ورود به منزل شما، متوجه شود که فضای خاصی برای پذیرایی هر چه بهتر از او در نظر گرفته شده است، بیشتر احساس راحتی و احترام خواهد کرد، بنابراین آشنایی با تکنیک های دکوراسیون اتاق خواب مهمان ضروری به نظر میرسد.

در این اتاق ها معمولا از وسایل زیاد یا گران قیمتی استفاده نمیشود

اولین نکته ای که در رابطه با اتاق خواب مهمان وجود دارد، این است که در این اتاق ها معمولا از وسایل زیاد یا گران قیمتی استفاده نمیشود. یعنی ایجاد یک دکوراسیون کامل برای اتاق خواب مهمان هزینه زیادی برای میزبان به همراه نخواهد داشت. این امر از این جهت گفته میشود که به دلیل آن که در سال چند روزی بیشتر از این اتاق استفاده نمیشود، استفاده از وسایل گران قیمت در آن ضروری به نظر نمیرسد. بر همین اساس افراد میتوانند با کمترین هزینه یک دکوراسیون زیبا را برای اتاق خواب مهمان آماده کنند.

اتاقهای در نظر گرفته شده برای مهمان میتوانند چیزی شبیه به اتاقهای هتل باشند. اتاقهای هتل معمولا خلوت هستند و وسایل اضافی در آنها وجود ندارد. با این حال بسیار زیبا و شیک طراحی شده اند. ایده گرفتن از اتاق هتلها برای ایجاد یک دکوراسیون مناسب در اتاق مهمان میتواند بسیار کمک کننده باشد. در ادامه این بحث با تکنیکهای مختلف تزیین و ایجاد دکوراسیون اتاق خواب مهمان بیشتر آشنا خواهیم شد.

  • تکنیک های دکوراسیون اتاق خواب مهمان
  • فرش مناسب اتاق خواب
  • استفاده از آینه
  • نور اتاق خواب
  • دمای اتاق خواب
  • نکات جزیی چیدمان
  • لزوم ایجاد دکوراسیون مناسب برای اتاق خواب مهمان

 

تکنیک های دکوراسیون اتاق خواب مهمان

همان طور که عنوان شد، دکوراسیون اتاق خواب مهمان معمولا هزینه بر نیست، اما باید طوری طراحی شود که مهمان بیشترین احساس راحتی را در آن داشته باشد و اشاره شد که برای دستیابی به این امر ایده گرفتن از طراحی اتاقهای هتل میتواند بسیار کمک کننده باشد.

تخت خواب مناسب

دکوراسیون اتاق خواب مهمان

اولین و مهمترین وسیله ای که باید برای اتاق خواب مهمان تهیه شود، یک تخت خواب مناسب است. برای مهمانانی که راه طولانی را طی کرده اند و با خستگی وارد منزل شما میشوند، یک تخت خواب مناسب از هر چیزی ضروریتر است، همچنین لازم است تا لحاف و بالش اضافی نیز در حد نیاز در اتاق خواب مهمان وجود داشته باشد. برای زیباتر کردن فضای اتاق خواب مهمان میتوان از یک رو تختی مناسب و شیک و همچنین تعدادی کوسن بر روی تخت استفاده کرد.

باید توجه داشت که معمولا تخت خوابهایی که برای اتاق خواب مهمان در نظر گرفته میشوند، بسته به فضای اتاق خواب و همچنین سلیقه هر فرد میتواند یک تخت خواب دو نفره یا دو تخت یک نفره باشد. معمولا استفاده از یک تخت دو نفره مقرون به صرفه تر و رایجتر است.

اگر فضای اتاق خواب بزرگ باشد، استفاده از دو تخت یک نفره برای راحتی بیشتر افراد توصیه میشود. استفاده از پرده در بین دو تخت خواب نیز میتواند فضای یک اتاق را به دو قسمت مجزا تقسیم بندی کند و همچنین احساس راحتی بیشتری برای افراد به وجود آورد. بر اساس مطالب عنوان شده، تخت خواب مهمان که به عنوان مهمترین عضو اتاق خواب محسوب میشود باید تا حد امکان راحت باشد.

فرش مناسب اتاق خواب

از دیگر مسائل ضروری و مهمی که در مورد چیدمان اتاق خواب مهمان وجود دارد، استفاده از یک فرش مناسب است. انتخاب یک فرش مناسب برای اتاق خواب مهمان بسته به سبک دکوراسیون سایر اجزای منزل خواهد بود.

به طور مثال اگر در طراحی دکوراسیون منزل از سبک مدرن استفاده شده بهتر است، در اتاق خواب مهمان نیز از فرشی ساده و با کمترین نقش بهره گرفته شود. انتخاب یک فرش مناسب برای اتاق خواب میتواند تاثیر به سزایی در زیبایی آن داشته باشد، همچنین وجود فرش در اتاق خواب مهمان باعث میشود تا در صورتی که تعداد افراد از دو نفر بیشتر باشد امکان استفاده از تشک بر روی زمین نیز وجود داشته باشد.

استفاده از آینه

دکوراسیون اتاق خواب مهمان

یکی از مهمترین وسایلی که حضور آن در اتاق خواب مهمان ضروری خواهد بود، وجود یک آینه است. اگر مهمانان قصد گردش در شهر و یا خروج از خانه را داشته باشند، وجود یک آینه مناسب برای آماده شدن ضروری خواهد بود. آینه های گرد بزرگ و یا آینه های قدی مناسبترین آینه ها برای اتاق خواب مهمان خواهند بود. استفاده از یک آینه بزرگ در فضای اتاق، همچنین میتواند نور و روشنایی فضا را بیشتر کند و فضای اتاق را بزرگتر و دلبازتر جلوه دهد.

نور اتاق خواب

یکی از نکات اساسی در چیدمان و ایجاد یک دکوراسیون مناسب برای اتاق مهمان، کنترل نور اتاق خواب است. توصیه ای که پیشنهاد میشود این است که شما حداقل یک شب را در اتاق مهمان سپری کنید تا متوجه ایرادات آن شوید و بتوانید بهتر آنها را برطرف کنید. یکی از نکاتی که ممکن است، در ابتدای چیدمان متوجه آن نباشید نور اتاق خواب است. اگر اتاق خواب دارای پنجره باشد و نور طبیعی از طریق آن وارد شود، باید توجه داشت که این نور در هنگام صبح آزار دهنده نخواهد بود. در غیر این صورت استفاده از یک پرده ضخیم ضروری به نظر میرسد.

استفاده از لامپهایی با نور مناسب در اتاق خواب از دیگر مسائلی است که در رابطه با نور اتاق باید به آن توجه شود. استفاده از یک آباژور یا چراغ خواب در اتاق نیز میتواند بسیار کمک کننده باشد. در هنگام شب اگر شخص قصد خروج از اتاق را داشته باشد، وجود یک چراغ خواب لازم خواهد بود.

پیشنهاد می کنیم از پست طرح ها و ایده هایی برای دکور بالای تخت دیدن کنید.

دمای اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب مهمان

هیچ شخصی دوست ندارد چند شبانه روز را در محیطی خیلی سرد یا خیلی گرم سپری کند. بر همین اساس توجه به دمای اتاق خواب مهمان بسیار حائز اهمیت است. بهتر است تا در صورت نیاز سیستم گرمایش یا سرمایشی مناسب را برای اتاق خواب در نظر بگیریم.

در فصول گرم سال استفاده از کولرهای آبی یا گازی و یا حتی یک پنکه بسته به منطقه زندگی، میتواند محیط را خنک کند. در فصول سرد سال نیز بهتر است، از شوفاژ یا بخاری مناسب برای گرمایش اتاق استفاده نماییم.

نکته ای که در این باره میتواند مورد توجه قرار گیرد این است که ما حتی الامکان کنترل سرمایش و یا گرمایش خانه را در اختیار مهمان قرار دهیم. هر شخص عادات خاصی دارد. بعضی از افراد سرما و برخی گرما را ترجیح میدهند و به همین علت بهتر است تا کنترل دما را بر عهده مهمان قرار دهیم و اتاق خواب را بیش از حد گرم و یا خنک نکنیم.

نکات جزیی چیدمان

دکوراسیون اتاق خواب مهمان

تا به این جا در رابطه با اصلیترین وسایلی که باید در اتاق خواب مهمان وجود داشته باشد، صحبت کردیم، اما نکات کوچکی نیز برای بهتر کردن فضای اتاق خواب وجود دارد که بایستی به آن توجه کرد. همان طور که عنوان شد، در نظرگیری فضایی در منزل به عنوان اتاق خواب مهمان از این جهت انجام میپذیرد که شخص بیشترین احساس راحتی را در آن داشته باشد و حتی المقدور از اقامت چند روزه در منزل شما لذت ببرد.

بر همین اساس بهتر است تا وسایل کوچکی که مورد نیاز شخص خواهد بود نیز در اتاق خواب گنجانده شود. وسایلی مثل دستمال کاغذی، حوله، بطری آب و. . . لوازمی هستند که وجود آنها در اتاق خواب مهمان ضروری خواهد بود. بهتر است، تخت خوابها به نحوی در فضای اتاق قرار گیرند که امکان راه رفتن در فضای اتاق وجود داشته باشد.

برای راحتی بیشتر توصیه میشود که تخت خواب به پریز برق نزدیک باشد و در صورتی که امکان آن فراهم نبود، یک رابط برای اتاق خواب تهیه شود. بهتر است، فضایی در اتاق خواب خالی باشد تا مهمانان بتوانند به راحتی وسایل خود را باز کرده و یا چمدانها و سایر وسایلشان را در آن قسمت قرار دهند.

هر شخص خود را در جایگاه مهمانی تصور کند که قرار است، چند روزی در یک محل اقامت داشته باشد

یکی از نکاتی که همواره در رابطه با چیدمان اتاق خواب مهمان باید به آن توجه شود، این است که بهتر است، هر شخص خود را در جایگاه مهمانی تصور کند که قرار است، چند روزی در یک محل اقامت داشته باشد و با این تفکر وسایل مورد نیاز را در اتاق خواب قرار دهد.

به طور مثال استفاده از یک میز یا دراور کوچک در کنار تخت خواب میتواند امکان قرار گیری اشیا مختلف را فراهم کند. وجود کمد یا کشوها برای قرار دادن وسایل نیز میتواند بسیار کمک کننده باشد. در اتاق خواب مهمان حتی الامکان بایستی یک چوب لباسی ایستاده یا دیواری گنجانده شود تا مهمانها بتوانند لباسهایی را که از چمدان خارج میکنند آویزان کنند.

استفاده از تابلوها و قابهای زیبا و یا حتی وجود یک ساعت دیواری جذاب میتواند زیبایی اتاق خواب مهمان را چند برابر کند. وسایل مختلفی میتواند برای زیباتر کردن فضای اتاق مورد استفاده قرار گیرد. گلدانها، اکسسوریها و. . . از این دست وسایل هستند، اما باید توجه داشت که فضای اتاق مهمان نباید بیش از حد شلوغ شود. برای دستیابی به این امر بهتر است تا به همان نکته ای که در ابتدا اشاره شد، توجه کرد و فضای اتاق مهمان را تقریبا مشابه فضای اتاقهای هتل در نظر گرفت.

در صورت وجود فضای کافی سعی میشود تا در اتاق خوابها نیز یک حمام و توالت گنجانده شود

در طراحی های مدرن امروزی، در صورت وجود فضای کافی سعی میشود تا در اتاق خوابها نیز یک حمام و توالت گنجانده شود. به این صورت در هر ساعتی از شبانه روز افراد منزل و میهمانان امکان دسترسی به سرویس بهداشتی را خواهند داشت، اما اگر این مسئله در طراحی دکوراسیون لحاظ نشود، اتاق خواب مهمان باید در قسمتی از خانه قرار گیرد که دسترسی آن به سرویس بهداشتی راحت باشد.

بهتر است تا همیشه وسایل مورد نیاز برای حمام کردن در اختیار مهمان قرار داده شود. با این که وسایل حمام جزء وسایل شخصی محسوب میشود و اغلب مهمانان آن را همراه خود دارند، ولی بهتر است تا یک حوله نو و تمیز، مسواک و سایر لوازم مورد نیاز در اختیار مهمان قرار داده شود.

یادگیری تکنیک های دکوراسیون اتاق خواب مهمان میتواند به شما در ایجاد یک دکوراسیون مناسب کمک کند. همه این نکات به نوبه خود مهم و قابل توجه هستند، اما برای ایجاد بهترین دکوراسیون، اگر از قبل بدانیم که قرار است، میزبان چه کسانی باشیم، میتوانیم با توجه به سلیقه و علایق افراد دکوراسیون اتاق خواب را شخصی سازی کنیم.

در حقیقت با اعمال تغییرات کوچکی در ایجاد دکوراسیون میتوان آن را به شکلی متناسب با سلیقه مهمان درآوریم. وجود ابزارهایی برای سرگرمی نیز میتواند موجب آرامش و راحتی مهمان در منزل شما شود. بهتر است، در اتاق خواب مهمان ابزارهای سرگرمی مثل کتاب یا مجلات نیز قرار داده شود. در صورت امکان وجود یک دستگاه تلویزیون در اتاق خواب نیز میتواند بسیار مفید باشد.

لزوم ایجاد دکوراسیون مناسب برای اتاق خواب مهمان

دکوراسیون اتاق خواب مهمان

در ایجاد دکوراسیون مناسب برای منزل، اغلب از پرداختن به اتاقی برای مهمانان غافل میشویم، اما پرداختن به این اتاق بیش از این باید مورد توجه قرار گیرد تا دکوراسیون منزل کامل شود، البته بسیاری از منازل امروزی بیش از یک یا دو اتاق خواب ندارند و شاید این مسئله دلیل اصلی عدم توجه به تعیین مکانی برای استراحت مهمان است؛ با این حال بسیاری از خانه ها و منازل نیز تعداد اتاق بیشتری دارند و میتوانند با درایت و هوشمندی مکانی اختصاصی را برای اقامت و استراحت مهمانان در نظر بگیرند.

فضای در نظر گرفته شده میتواند الهام گرفته شده از دکوراسیون مدرن، کلاسیک، سنتی و یا حتی برگرفته از مهمانخانه های قدیمی روستایی باشد، اما در هر صورت چیزی که مهم است، ایجاد فضایی راحت و دلچسب برای استراحت و اقامت مهمانان میباشد.

با توجه به موضوعات بیان شده، طراحی دکوراسیون اتاق خواب مهمان امری نسبتا تخصصی است که باید نکات مورد نظر در رابطه با آن لحاظ شود. یادگیری تکنیک‌های دکوراسیون اتاق خوب مهمان بسیار کمک کننده خواهد بود، البته بسیاری از افراد برای طرحی و دیزاین اتاق خواب مهمان نیز مانند سایر نقاط منزل از ایده ها و مشاوره های یک طراح دکوراسیون بهره میگیرند که میتواند به صورت کاملا تخصصی انجام پذیرد.

استفاده از رنگهایی که مورد پسند اغلب افراد باشد، استفاده از وسایل مناسب و چیدمان صحیح اتاق خواب مهمان میتواند توسط طراح دکوراسیون به بهترین شکل ممکن انجام شود. با این حال هر شخص نیز با یادگیری تکنیکهای خاص میتواند طراحی اتاق خواب را شخصا انجام دهد.

در این جا مقاله ما با عنوان تکنیک های دکوراسیون اتاق خواب مهمان به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *