۰۲۱۵۵۲۷۹۸۳۴ | ۰۹۱۲۶۱۵۳۱۸۵ | ۰۹۰۲۱۵۶۲۳۷۱ (آموزش) همه روزه ساعت ۹:۰۰ تا ۱۸ | روز های تعطیل با هماهنگی قبلی
آشنایی با تخت خواب دیواری

آشنایی با تخت خواب دیواری

۲۰ تیر ۱۴۰۱

ایده تخت خواب دیواری برای اتاق خواب کوچک شما، طرحی هوشمند و مدرن است که بازدهی فضای محدود آپارتمان‌های مدرن را به حداکثر می‌رساند. افزایش مداوم تقاضا برای خانه‌ها در […]

ایده تخت خواب دیواری برای اتاق خواب کوچک شما، طرحی هوشمند و مدرن است که بازدهی فضای محدود آپارتمان‌های مدرن را به حداکثر می‌رساند.

افزایش مداوم تقاضا برای خانه‌ها در مناطق شهری به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است. برای اسکان افراد بیشتر و کمبود فضا، مساحت خانه‌ها به سرعت در حال کاهش است و دیگر از خانه‌های بزرگ خبری نیست یا به ندرت وجود خواهند داشت. بنابراین، هر چه خانه‌ها کوچک‌تر می‌شوند، مبلمان شما نیز باید هوشمندتر شوند تا در فضای محدود به خوبی قرار گیرند. در این شرایط مردم به دنبال راه‌حل‌هایی همچون مبلمان چند منظوره، تخت‌ خواب‌های تاشوی دیواری و صرفه‌جویی در فضای خانه هستند. از این رو تقاضای زیادی برای این لوازم چند منظوره به ویژه تخت‌خواب‌های دیواری مدرن وجود خواهد داشت.

وقتی صحبت از وسایل خانه می شود، تخت خواب‌ها بیشترین فضای اتاق را اشغال می کنند. بنابراین، تصور کنید در خانه‌ای زندگی می‌کنید که وقتی از خواب بیدار شدید، می‌توانید به سادگی تخت خواب خود را ناپدید کنید و آن همه فضای مفید را برای خود حفظ کنید. باور نکردنی به نظر می رسد، اما در واقع شدنی است. در اینجا شش طرح هوشمند و مدرن تخت خواب را به شما معرفی می‌کنیم تا ایده‌هایی را برای اینکار در ذهن شما بپرورانیم.

 

 

تخت خواب مناسب برای اتاق خواب اصلی (Master Room)

این طرح ساده و زیبا یکی ار رایج‌ترین‌ سرویس خواب های کم‌جا یا تاشو است. یک تخت خواب دونفره که وقتی باز می‌شود، تقریبا تمام فضای اتاق را در بر می‌گیرد و در عوض بعد از جمع کردن آن فضا کاملا باز است بطوریکه انگار در اتاق هیچ تخت‌خوابی وجود ندارد و همچنین کتابخانه روبری تخت که فضای بسیار مناسبی را برای نگهداری وسایل و قراردادن کتاب‌های مورد علاقه جهت دسترسی، بسیار مفید خواهد بود. در کنار آن یک میز تحریر جهت مطالعه و نوشتن یادداشت‌های روزانه بهمراه کمد و کشوهایی که برای قرار دادن لوازم مورد نیاز آن خیلی خوب و دقیق چیده شده است.

 

 

کتابخانه خانه خود را در کنار یک تخت خواب تاشو قفسه‌بندی درست کنید

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم، تنگنای فضا یک مسئله واقعی در آپارتمان‌های شهری مدرن است. اما، راه حل شگفت‌آور و آسانی دارد. فضای خود را در اطراف یک تخت خواب دیواری مدرن طوری طراحی کنید تا فضایی بیشتری در اختیار داشته باشید. به طرحی که برای این اتاق خواب پیاده‌سازی شده دقت کنید، یک تخت خواب دیواری که دارای قفسه‌های کتاب و حتی یک کابینت کشویی مخفی است. همگی در کنج دیوار شبیه به یک کمد دیواری به شکل منظمی چیده شده‌اند. اما چند نکته جالب اینجاست که بدنیست به آن‌ها توجه کنیم، اول نظم بسیار خوبی است که هنگام بسته شدن تمام اجزا مشاهده می‌شود(یعنی تخت خواب در حالت بسته باشد و دکورهای کشویی در جای خود قرار گرفته باشند)، دوم فضای مناسب و منظم جهت قراردادن کتاب‌هایی که استفاده بیشتری از آن‌ها داریم مثلا کتاب‌هایی که در حال مطالعه آن‌ها هستیم و در نهایت حالت ریلی که برای یک کشو در کنار تخت قرار داده شده که جهت نگهداری کتاب‌های قدیمی است یا آن‌هایی که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. و حالت آرشیو دارند.

 

 

یک تخت خواب دیواری مدرن با نیمکت مناسب برای یک استودیو

هنرمندان به فضای استودیویی نیاز دارند یا برای نقاشی یا برگزاری کلاس‌های هنری مختلف یا حتی محیطی مناسب برای خیاطی و پذیرش مشتریان حضوری. اما اجاره یک فضای بزرگ برای اینکار گران است و به صرفه نیست. آیا راه حلی وجود دارد؟ بله! باید سعی کنیم فضایی چند منظوره ایجاد کنیم تا هم به عنوان استودیو، هم فضای آموزشی و هم به عنوان محل استراحت یا همان اتاق خواب مورد استفاده قرار دهیم، برای اینکار، ما به یک فضای کمد دیواری تا سقف با یک آینه نیاز داریم. که به آنها فضای کافی برای نگهداری لباس‌ها و وسایل نقاشی یا اندازه‌گیری خیاطی خود را اختصاص دهیم. پوشاندن دیوار با آینه باعث شده است اتاق دو برابر نمایش داده شود و روشن‌تر و دلبازتر به نظر برسد. برای استراحت یک تخت دیواری در نظر گرفته شده که این امکان را برای ما فراهم می‌کند تا هم آن‌را در زمان استراحت بعنوان تخت خواب استفاده کنیم، هم در زمان کار بعنوان کاناپه جهت نشتن و استراحت مشتریان مورد استفاده قرار گیرد که ایده بسیار جذاب و جالبی است. همچنین یک نقاشی دیواری در قسمت پایین تخت طراحی شده که به عنوان یه تابلوی دیواری می‌تواند مورد توجه قرار گیرد و فضای زیبایی به محیط بدهد.

یک ترکیب میز – تخت خواب مدرن هوشمند برای مطالعه یا خواب نیم‌روزی شما

نیاز به چرت زدن در فاصله استراحت حین کار یا مطالعه دارید؟ فقط میز را برگردانید و آن را به تخت خواب تبدیل کنید! این تخت خواب و میز مدرن در فضا صرفه جویی می‌کند و می‌تواند یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای دفتر کار خانگی یا اتاق کودک شما باشد. این مجموعه که از چوب ساخته شده که البته می‌توان عرض میز آن‌را بنا به قد شما تنظیم کرد تا در زمان استراحت فضای مناسبی در اختیار شما باشد. با چرخاندان آن نمایشگر و تخته یادداشت‌های شما بطور کامل در دسترس خواهند بود که طرحی بسیار جالب و جذاب است، همینطور فضای اطراف آن که انگار یک کتابخانه دیواری بزرگ است بسیار مفید و پرکاربرد به نظر می‌آید. اما اگر بخواهیم از این مدل برای تخت کودکان استفاده نماییم، باید چیزهایی در آن تغییر کند، از نرده‌های حفاظ تخت خواب گرفته تا تبدیل بخش‌های زیادی از کتابخوانه به کمدل لباس و وسایل کودک. با این حال ایده‌های زیادی برای پیاده‌سازی این مدل وجود دارد که می‌توان آن‌ها را اجرا کرد.

تخت خواب دیواری برای تبدیل فضای اداری به محلی برای استراحت

دفتر کار یا اتاق بازی کودکان خود را به راحتی به اتاق خواب مهمان تبدیل کنید. چگونه؟ با این مدل تخت خواب دیواری می‌توانید این کار را انجام دهید. همانطور که در تصویر بالا نیز مشخص است  در اتاق کار یا بازی کودکان فضای بسیار خوبی وجود دارد که هرگونه جلسه کاری یا بازی کودکانه شلوغی را می‌توان داخل آن انجام داد. حال وقتی که زمان استراحت فرا می‌رسد، با یه تکان ساده و بازکردن تخت همه چیز برای یک خواب آرام و استراحتی دلنشین آماده است.

 

تخت خواب دیواری که شبیه یک صندوقچه

اگر شما از آن دسته از کسانی هستید که مهمان‌های فراوانی دارید و مشکل جای مناسب برای استراحت آن‌ها را دارید، ما این تخت خواب دیواری را به شما پیشنهاد می‌دهیم، این تخت خواب در هنگام جمع شدن تبدیل به یک صندوقچه کوچک در کنار اتاق می‌شود که وجودش چندان حس نمی‌شود و فضای زیادی را اشغال نمی‌کند بعلاوه اینکه از سطح بالای آن می‌توان بعنوان دکور استفاده کرد و وسایل تزیینی را روی آن قرار داد.

در مجموع فکر می‌کنیم برای استراحت مهمانان این می‌تواند گزینه خوبی باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *