۰۲۱۵۵۲۷۹۸۳۴ | ۰۹۱۲۶۱۵۳۱۸۵ | ۰۹۰۲۱۵۶۲۳۷۱ (آموزش) همه روزه ساعت ۹:۰۰ تا ۱۸ | روز های تعطیل با هماهنگی قبلی
ایده‌هایی برای طراحی فنگ شویی اتاق خواب

ایده‌هایی برای طراحی فنگ شویی اتاق خواب

۰۶ خرداد ۱۴۰۰

در این مقاله قصد داریم در رابطه با موضوع ایده‌هایی برای طراحی فنگ شویی اتاق خواب صحبت کنیم. بهتر است، بدانید که فنگ شویی در نظر گرفتن یک فلسفه برای […]

در این مقاله قصد داریم در رابطه با موضوع ایده‌هایی برای طراحی فنگ شویی اتاق خواب صحبت کنیم. بهتر است، بدانید که فنگ شویی در نظر گرفتن یک فلسفه برای برقرار کردن تعادل و هماهنگی در زندگی و فضای دکوراسیون شما می‌باشد و هنگامی که قصد فنگ شویی و ایده‌‌های متعدد در رابطه با آن را دارید، لازم است که دیگر از وسایل الکترونیکی استفاده نکنید تا بتوانید یک چیدمان فنگ شویی خوب را داشته باشید. در صورتی که تصمیم دارید با نوع چیدمان وسایل اتاق خواب و طراحی فنگ شویی اتاق خواب آشنایی بیشتری پیدا کنید می‌توانید این مقاله را مطالعه نمائید.

کلاً ایده اصول فنگ شویی به گونه‌ای است که لازم است، آرامش در محیط برقرار باشد و در محیط اتاق خواب باکیفیتی تجربه شود. اصول فنگ شویی می‌تواند، برای رنگ وسایل، مدل وسایل و نحوه چیدمان آن‌ها بسیار مؤثر واقع شود و از این طریق سبب آرامش بسیار در فضای موجود اتاق شوند.

در ادامه مقاله ایده‌هایی برای طراحی فنگ شویی اتاق خواب عنوان‌‌های زیر را مطالعه می‌کنید:

 1. نحوه چیدمان اتاق خواب براساس فنگ شویی
 2. ایده‌هایی برای طراحی فنگ شویی اتاق خواب
 3. جمع بندی مطالب

نحوه چیدمان اتاق خواب براساس فنگ شویی

مهم‌ترین بخش خانه اتاق خواب در نظر گرفته می‌شود و در فلسفه فنگ شویی اهمیت دارد. به دلیل این‌که افراد بیشتر زمان خود را در محیط شخصی اتاق خواب می‌گذرانند و در این محیط استراحت می‌کنند. به همین جهت لازم است که هنگام خواب محیط آرامش‌ بخشی برای آن‌ها وجود داشته باشد و تمام انرژی‌های اتاق خواب بر اساس اصول فنگ شویی تعریف و تعبیه بگردد. به ‌طور قابل ‌توجهی اصول فنگ شویی در اتاق خواب می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشند و در این راستا سبب به وجود آمدن راحتی شما شوند.

ایده‌هایی برای طراحی فنگ شویی اتاق خواب

ایده‌هایی برای طراحی فنگ شویی اتاق خواب

بهتر است، بدانید در نظر گرفتن روش فنگ شویی فقط برای محیطی نمی‌باشد که دارای مبلمان است، بلکه در نظر گرفتن سیستم فنگ شویی برای تمامی محیط‌ها اعم از اتاق خواب که فاقد مبلمان می‌باشد، مهم شمرده می‌شود. به‌ طور کلی همان‌طور که ذکر کردیم می‌تواند، سبب تعادل در محیط و اتاق خواب شود و هماهنگی لازم را در زندگی شما به‌ همراه داشته باشد.

اگر شما از دسته افرادی هستید که به دنبال به روز رسانی فضای مدنظر خود هستید و بیشترین اهمیت را برای آن قائل هستید، لازم است برای این‌که بتوان شروع قوانین فنگ شویی را در نظر گرفت ایده‌های تازه و اصولی طراحی فنگ شویی اتاق خواب را به همراه داشته باشید.

ایده‌های بسیار مهمی برای طراحی فنگ شویی اتاق خواب کاربرد دارد و می‌تواند برای دکوراسیون و تکمیل ظاهری اتاق‌خواب مدنظر شما مناسب باشد. ایده‌های تزئینات سبک فنگ شویی برای اتاق خواب نیز مناسب شمرده می‌شود.

شناسه‌هایی برای طراحی اساسی فنگ شویی اتاق خواب مؤثر هستند، این شناسه‌ها عبارتند از:

 • تعادل تختخواب در اتاق خواب با در نظر گرفتن بهترین پلتفرم‌های ممکن.
 • نگه داشتن درب اتاق خواب یک نکته بسیار مهم در فنگ شویی اتاق خواب است.
 • برای در نظر گرفتن تقارن لازم است که در کناره‌های تخت میز کنسول داشته باشیم،
 • لازم است که تختخواب در مسیری که مستقیم با در اتاق خواب باشد، خودداری شود.
 • در نظر گرفتن یک سر تخت محکم و اساسی برای این طراحی بسیار مهم شمرده می‌شود،
 • لازم است که ملافه‌ها و روتختی‌های در نظر گرفته ‌شده در این ایده طبیعی و ارگانیک باشند.
 • فضای بدون وسایل الکترونیکی در طراحی فنگ شویی اتاق خواب

شما در حال خواندن پست ایده‌هایی برای طراحی فنگ شویی اتاق خواب هستید.

هیچ‌گونه وسایل الکترونیکی را در فضای اتاق خواب در نظر نگیرید

هنگامی‌که ایده‌های متعدد در رابطه با فنگ شویی اتاق خواب به تصور شما می‌رسد، لازم است که هیچ‌گونه وسایل الکترونیکی را در فضای اتاق خواب در نظر نگیرید. به دلیل این‌که استفاده از هرگونه وسایل الکترونیکی در فضای اتاق خواب می‌تواند سبب حواس‌ پرتی در محیط شود و همین امر باعث برهم ریختن آرامش در محیط اتاق خواب می‌شود و اصل قانون فنگ شویی در اتاق خواب که آرامش می‌باشد، را برهم می‌زند.

استفاده از تلویزیون و تجهیزات آن امروزه در فنگ شویی اتاق خواب لازم است که استفاده نشود. حتی دیده شده که اغلب افراد در ایده‌های فنگ شویی اتاق خواب تلفن را نیز حذف کرده‌اند و در زمان‌های خواب شبانه خود به ‌دور از هیچ‌گونه وسایل الکترونیکی بوده‌اند.

اهمیت کیفیت هوا در طراحی فنگ شویی اتاق خواباهمیت کیفیت هوا در طراحی فنگ شویی اتاق خواب

یکی دیگر از موارد مهمی که در فنگ شویی اتاق خواب مهم شمرده می‌شود، کیفیت هوا می‌باشد. می‌توانید در طراحی فنگ شویی اتاق خواب با بازنمودن درب‌ها و پنجره‌ها کمک بسیار مؤثری برای کیفیت هوای موجود اتاق‌ خواب کنید. همین طور در نظر گرفتن تصفیه هوا می‌تواند سبب اکسیژن رسانی بسیاری در محیط اتاق خواب شود. در نظر گرفتن ایده‌های طراحی فنگ شویی برای اتاق خواب به‌ دور از هرگونه برخورد با آلاینده‌ها می‌باشد.

به همین جهت لازم است که در ایده‌هایی برای طراحی فنگ شویی اتاق خواب از روغن‌های اساسی که مقابل عطرهای سمی هستند، استفاده کاربردی شود. به دلیل این‌که در نظر گرفتن این‌گونه مواد به دلیل دارا بودن خواص درمانی غنی می‌تواند بسیار مفید باشد و از ایده‌های مهم در طرح فنگ شویی می‌باشد.

ایده‌ رنگ در طراحی فنگ شویی اتاق خواب

در نظر گرفتن رنگ متعادل کمک بسیار زیادی در ایده طراحی فنگ شویی اتاق خواب می‌کند. به دلیل این‌که لازم است، تعادل و هماهنگی انرژی در اتاق خواب برقرار باشد. استفاده از رنگ‌های آرامش‌ بخش در اتاق خواب‌ها در طراحی فنگ شویی بسیار توصیه می‌شود. به دلیل این‌که این امر می‌تواند سبب افزایش جریان انرژی باشد. همین طور در نظر گرفتن عکس‌های متعدد در دیواره‌های اتاق خواب می‌تواند سبب پوشش رنگ دیوارها شود. به همین جهت توصیه می‌شود که از این امر در ایده‌های رنگ فنگ شویی اتاق خواب خودداری کنید.

اغلب رنگ‌هایی که پیشنهاد می‌شوند، برای اتاق خواب در طراحی فنگ شویی استفاده کنید، رنگ‌های خاکستری، آبی و سیاه می‌باشد. اگر قصد دارید که شور و شوق در اتاق شما بیشتر باشد، می‌توانید از چندین لکه قرمز در ترکیب رنگ‌بندی استفاده کنید، اما در نظر گرفتن رنگ‌های خاکی خنثی می‌تواند بیشتر سبب آرامش شود.

ایده مبلمان در طراحی فنگ شویی اتاق خواب

اغلب افراد وقتی در نظر دارند تا از اصول فنگ شویی اتاق خواب استفاده کنند، ایده‌های متعددی برای مبلمان اتاق خواب در نظر می‌گیرند و قصد دارند که طراحی مناسبی از مبلمان داشته باشند. در حالت کلی استفاده از طراحی لایه‌ها یک امر بسیار مهم برای ایده‌های تزئینی اصول فنگ شویی در اتاق خواب‌ها به حساب می‌آید، اما فنگ شویی می‌تواند با قطعات متناسب به مبلمان اتاق خواب هماهنگی خاصی داشته باشد. حال برای این‌که بتوان مقیاس بصری هر قطعه را هماهنگ کرد، لازم است که از مبلمان مناسب در این امر استفاده شود.

هنگامی‌ که مبلمان متعدد را در نظر گرفتید، سپس می‌توانید به برنامه‌ریزی طراحی خود بپردازید. در نظر گرفتن بزرگ‌ترین وسایل مبلمان در ابتدا برای هر اتاق بسیار واجب می‌باشد، سپس می‌توانید قطعات کوچک‌تری از آن‌ها را در نظر بگیرید. هنگامی که قصد ایده‌های فنگ شویی مبلمان برای اتاق خواب را دارید، لازم است که اثاثیه‌ای در آن بگذارید که به تختخواب شما مربوط می‌باشد.

ایده‌ آل‌ترین تختخواب لازم است که در این ایده در مقابل دیوار قرار بگیرد

به طور کلی ایده‌ آل‌ترین تختخواب لازم است که در این ایده در مقابل دیوار قرار بگیرد و از ورودی درب اصلی اتاق دور باشد. همین طور در این ایده لازم است که تخت دقیقاً در کنار و برابر دیوار قرار نگیرد. اگر تخت بتواند چند اینچ دورتر از دیوار باشد، می‌تواند فضای شما را دل بازتر و بزرگ‌تر در نظر بگیرد.

نکته حائز اهمیت دیگر در این راستا لازم است که سر تخت خواب خود را مقابل دیواری قرار دهید که با درب اتاق تقابل داشته باشد. به ‌طورکلی هنگامی که در رختخواب نشسته‌اید، لازم است که رو به روی درب اصلی باشید.

ایده مهمی که در این راستا نیز ممکن است، مهم به نظر برسد این است که تختخواب خود را در گوشه‌ای بگذارید که در مقابل دیوار تمرکز داشته باشد. از این طریق ایده‌های تزیینی فنگ شویی که در فضای اتاق قرار می‌دهید را به راحتی و آسانی بتوانید آن‌ها را در دسترس داشته باشید.

جریان فنگ شویی در طراحی فنگ شویی اتاق خواب

جریان فنگ شویی در طراحی فنگ شویی اتاق خواب

در ایده‌های طراحی فنگ شویی برای اتاق‌ خواب هنگامی‌ که قطعات بزرگ را در فضای اتاق خواب خود قرار دادید، لازم است که از قطعات کوچک‌تر استفاده کنید. حال برای قرار دادن این وسایل و مبلمان‌های کوچک‌تر ایده گرفتن از طراحی فنگ شویی اتاق خواب لازم است که حتماً این موضوع را در نظر بگیرید که حرکت شما در اتاق خواب چگونه می‌باشد، سپس می‌توانید مبلمان خود را به گونه‌ای در این طرح جای گذاری کنید که مسیر رفت‌ و آمد شما در اتاق خواب به واسطه مبلمان‌ها مسدود نشود.

ایده قرار دادن آینه در طراحی فنگ شویی اتاق خواب

در نظر گرفتن آینه در این طرح نیز حائز اهمیت است. بهتر است، بدانید که استفاده از آینه یا میزهای آینه‌دار در هنگامی‌ که در حالت درازکش هستید و در مقابل تختخواب شما مناسب نمی‌باشد، اما اگر سطح آینه بالاتر از تختخواب شما باشد و در هنگام خواب نتوانید خود را ببینید، مشکلی برای این طرح به وجود نمی‌آورد. به دلیل این‌ که می‌توانید قبل از خوابیدن با استفاده از پارچه‌ای مناسب روی آینه را بپوشانید تا تداخلی در به هم زدن آرامش محیط اتاق خواب نداشته باشد.

ایده اتاق خواب صورتی در طراحی فنگ شویی اتاق خواب

در نظر گرفتن شرایط خانوادگی برای اتاق‌ خواب در ایده طراحی فنگ شویی مناسب می‌باشد. اگر شما هنوز مجرد هستید، در نظر گرفتن تصاویر افراد مجرد یا اشیاء در این امر مناسب نمی‌باشد، اما در نظر گرفتن آثار هنری جفت می‌تواند در این ایده منحصر به ‌فرد باشند، البته لازم است که در این راستا حتماً سبک و سلیقه خود را دنبال کنید.

ایده نبودن کتاب در طراحی فنگ شویی اتاق خواب

در نظر گرفتن فنجان قهوه و کتاب در اتاق خواب در طراحی ایده فنگ شویی بسیار فعال می‌باشد. اگر در طول روز کتاب می‌خوانید در نظر گرفتن همان کتاب در اتاق خواب مشکلی ندارد، اما اگر شما در اتاق خواب خود قفسه‌ها و کتابخانه بزرگی تعبیه کردید، این کتاب‌ها انرژی‌های بسیار فعالی دارند که می‌تواند سبب تحریک کردن ذهن شوند و همین امر برای آرامش شما در اتاق خواب تاثیرگذار می‌باشد. در طراحی فنگ شویی لازم است که کتاب‌های بسیار زیادی را به صورت کتابخانه و قفسه را از اتاق‌ها بیرون کنید.

ایده قرار ندادن میز کار در طراحی فنگ شویی اتاق خواب

در طراحی فنگ شویی اتاق‌ خواب وجود میز تحریر در اتاق خواب ممنوع می‌باشد. به دلیل این‌که اتاق خواب لازم است، یک محیط کاملاً شخصی در نظر گرفته شود و فضایی برای استراحت باشد. به طور کلی ایده مناسب برای طراحی فنگ شویی اتاق خواب این است که محیط کاری و استراحت افراد با یکدیگر تطابق نداشته باشد. حال اگر یک میز تحریر کوچک در اتاق ‌خواب خود دارید، با استفاده از پارتیشن بندی می‌توانید فضای آن را از فضای اصلی اتاق خود جدا کنید.

ایده استفاده از گیاهان در طراحی فنگ شویی اتاق خواب

ایده استفاده از گیاهان در طراحی فنگ شویی اتاق خواب

در نظر گرفتن گیاهان در اتاق خواب سبب سم‌زدایی محیط اتاق می‌شود. همین طور وجود داشتن گیاهان متعهد می‌تواند به وجود آورنده انرژی‌های متعدد باشد. به همین سبب اغلب افراد از گیاهان در طراحی فنگ شویی اتاق خواب استفاده کرده‌اند.

 • ایده استفاده از سنبل‌های رمانتیک در طراحی فنگ شویی اتاق خواب

در طراحی اتاق خواب بر اساس قوانین فنگ شویی به‌ غیر از این‌ که لازم است، به چیدمان مبلمان، رنگ و دیگر موارد موجود توجه کنید، قوانین دیگری وجود دارد که لازم است، آن‌ها را نیز الگو قرار دهید. استفاده از سمبل‌های رمانتیک می‌تواند سبب به وجود آمدن انرژی در اتاق خواب شما شود. به طور کلی هنگامی که یک وسیله المان و نماد عشق در نظر گرفته می‌شود، می‌تواند انرژی مثبت داشته باشد.

به همین جهت استفاده از عکس‌های دو نفره شما در طراحی اتاق خواب با سبک فنگ شویی می‌تواند مناسب باشد. همین طور لازم است، از تمامی المان‌های موجودی که سبب انرژی منفی می‌شود، جلوگیری کنید. در نظر گرفتن عکس‌های خانوادگی نیز در طراحی فنگ شویی اتاق خواب بسیار مؤثر است و می‌تواند انرژی مثبتی به همراه داشته باشد.

ایده استفاده از نورپردازی مناسب در طراحی فنگ شویی اتاق خواب

در نظر گرفتن نورپردازی در طراحی فنگ شویی مهم شمرده می‌شود. به دلیل این‌که لازم است، در فضای اتاق خواب آرامش برقرار باشد، نورپردازی که در اتاق‌ خواب تعبیه می‌شود، مهم شمرده می‌شود. حال نیاز است که نورپردازی به وجود آورنده فضای رمانتیک در طراحی باشد، می‌توانید از روش نورپردازی دکوراتیو استفاده کنید.

همین طور در نظر گرفتن شمع‌های ال‌ ای ‌دی و دیمرها می‌توانند در فضای اتاق خواب مهم شمرده شود. استفاده از ریسه‌های نوری به وجود آورنده فضایی رمانتیک بسیاری می‌باشد و آرامش ‌بخش است.

ایده استفاده از روتختی مناسب در طراحی فنگ شویی اتاق خواب

برای در نظر گرفتن روتختی مناسب در طراحی فنگ شویی اتاق خواب لازم است، به یاد داشته باشید که اتاق‌خواب رمانتیکی طراحی کنید. به همین جهت از پارچه‌هایی استفاده کنید که در آن از الیاف طبیعی استفاده شده باشد. همین امر سبب می‌شود، جریان انرژی در اتاق شما بسیار بیشتر شود و خواب راحتی را تجربه می‌کنید. در نظر گرفتن روتختی، ملافه، کوسن و بالش بهتر است از پارچه‌های طبیعی در این طراحی باشد.

جمع‌ بندی مطالب

در تمامی مطالب بالا ارائه ایده‌هایی برای طراحی فنگ شویی اتاق خواب برای شما داشتیم. لازم است، بدانید که قوانین فنگ شویی می‌تواند با در نظر داشتن سبک‌های طراحی متعدد نیز در نظر گرفته شود. قانون‌های ساده‌ای که در این طراحی وجود دارد، می‌تواند سبب به وجود آوردن انرژی در فضای اتاق خواب شما شود. استفاده از ایده‌ها نکاتی که در بالا ذکر کردیم می‌تواند کمک مؤثری برای در نظر گرفتن فضای آرامش‌بخش اتاق ‌خواب شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *